AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
klerycy i przełożeni w Kawnicach u Matki Bożej Pocieszenia

19 września 2017 | Kawnice

Dzień dzisiejszy jest dla naszego zgromadzenia szczególny. Obchodzimy dziś uroczystość Matki Bożej z La Salette, patronki Misjonarzy Świętej Rodziny.

ks. Jan Podgórniak Misjonarz Świętej Rodziny w Seminarium w Kazimierzu Biskupim

18 września 2017 | Kazimierz Biskupi

Dzień dzisiejszy zapowiadał się zwyczajnie. Jednak okazało się inaczej. Naszą wspólnotę odwiedził misjonarz z Madagaskaru – ks. Jan Podgórniak MSF

Pierwsze śluby zakonne w Górce Klasztornej 8 września 2017

8 września 2017 | Górka Klasztorna

Kilka dni przed złożeniem pierwszych ślubów zakonnych przeżywaliśmy nasze rekolekcje w Górce Klasztornej, które prowadził ks. Piotr Lipski MSF. Podczas tych rekolekcji zgłębialiśmy istotę ślubów zakonnych, życia modlitwy i życia wspólnotowego.

neoprofesi Misjonarze Świętej Rodziny po złożeniu pierwszych ślubów w Górce Klasztornej

11 września 2017 | Kazimierz Biskupi

11 września 2017 do Kazimierza przybyli nowi współbracia, którzy po roku nowicjatu złożyli pierwsze śluby zakonne i rozpoczną pobyt w seminarium. Poznajmy ich nieco bliżej:

śluby wieczyste kleryka Konstantego i Stanisława Misjonarzy Świętej Rodziny na Białorusi

8 września 2017 | Dzierżyńsk, Białoruś

8 września obchodzimy w całym Kościele święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej wspólnocie jest to dzień składania I ślubów, ponawiania ślubów, a także składania ślubów wieczystych. Jak to jest opowiedzą nam kl. Konstanty i kl. Stanisław.

Misjonarze Świętej Rodziny podczas Projektu Kostka z Grubsonem

8-10 września 2017 | Złotów

Projekt Kostka z całą pewnością już na stałe wpisał się w plan wydarzeń, w które koniecznie trzeba odwiedzić. Dowodem na to jest frekwencja (ok. 1500 osób w momencie centralnego koncertu), która towarzyszyła tegorocznemu spotkaniu.

ks. proboszcz Krzysztof Gąsiorowski przewodniczy Mszy Świętej odpustowej ku czci św. Jana Chrzciciela

25 czerwca 2017 | Kazimierz Biskupi

Orkiestra, poczty sztandarowe, procesja, strażacy w mundurach – to nie może być zwykła Msza niedzielna. W ten sposób podkreśliliśmy uroczysty charakter Mszy Świętej odpustowej ku czci św. Jana Chrzciciela.

10 czerwca 2017 | Kazimierz Biskupi

Tradycyjnie na początku czerwca organizujemy w Seminarium turniej piłkarski dla ministrantów, któremu patronuje nasz założyciel – ks. Jan Berthier. Podobnie i w tym roku, 10 czerwca, punktualnie o 9.00 drużyny zjawiły się na wspólnej Eucharystii.

podczas procesji ministrantów z poznańskiej fary do katedry

17 czerwca 2017 | Poznań

W tym roku w Poznaniu po raz siódmy odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów. Takiej okazji nie mogliśmy przepuścić i wraz z ministrantami z naszego klasztoru wybraliśmy się w sobotę 17 czerwca do stolicy wielkopolski, aby spotkać się z młodymi ludźmi z całej Polski, którzy tak jak my służą Bogu przy ołtarzu.

ks. wikary niesie Pana Jezusa Eucharystycznego w procesji

15 czerwca 2017 | Kazimierz Biskupi

Ten czwartek zapowiadał się pogodnie. Choć to prawie środek tygodnia, w naszej wspólnocie był to dzień niezwykły.

procesja wejścia podczas Mszy Świętej na Polach Lednickich

3 czerwca 2017 | Lednica

Tegoroczne spotkanie młodzieży na polach lednickich odbyło się w wigilię Zesłania Ducha Świętego i I sobotę miesiąca pod hasłem „Idź i kochaj.” Obecnych było około 100 tys. młodych ludzi z całej Polski. 

klerycy Misjonarze Świętej Rodziny w Gajnie na Białorusi

25-29 maja 2017 | Białoruś

Z racji, że jeden neoprezbiter pochodzi z Białorusi grupa kleryków udała się na prymicje do tego kraju. Przebywaliśmy w miasteczku Łagojsk położonym pod Mińskiem.

Podczas litanii do Wszystkich Świętych w czasie święceń w Kazimierzu Biskupim

20 maja 2017 | Kazimierz Biskupi

Dwudziesty maja 2017 roku dla trzech odważnych mężczyzn będzie datą niezapomnianą. Tego dnia dk. Adam Gaca, dk. Aleksy Papliouka, i kl. Sebastian Sobkowiak przyjęli sakrament święceń.

28 kwietnia – 1 maja 2017 | Warszawa

Po czasie wytężonej pracy przyszła kolej na wypoczynek. Grupa kleryków miała kilka dni na spędzenie czasu inaczej niż zwykle.

24 kwietnia 2017 | Kazimierz Biskupi

Nasze seminarium w poniedziałek 24 kwietnia gościło bardzo zacnego gościa – biskupa Berislava Grgić. Na co dzień posługuje on w Norwegii w Tromso. Z pochodzenia jest Chorwatem.

Czuwanie dla maturzystów - przed adoracją

22-23 kwietnia 2017 | Kazimierz Biskupi

Różaniec, dobry film, Msza Święta czy adoracja Najświętszego Sakramentu – dość nietypowy sposób spędzenia sobotniego wieczoru. Taką formę aktywności wybrało około 30 młodych osób z Poznania i Konina, którzy już po raz kolejny uczestniczyli w naszym klasztorze w czuwaniu dla maturzystów i młodzieży.

Droga krzyżowa ulicami Kazimierza Biskupiego

7 kwietnia 2017 | Kazimierz Biskupi

W piątek przed Niedzielą Palmową tradycyjnie już odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Kazimierza Biskupiego. Intencją z jaką odprawialiśmy tę drogę było przeproszenie za nasze grzechy i grzechy innych ludzi.

Przyjęcie urzędów lektoratu i akolitatu

20 marca 2017 | Kazimierz Biskupi

Nasza wspólnota przeżywała dziś dwie uroczystości podczas jednej Mszy Świętej: przyjęcie posług przez kleryków oraz jubileusz pięćdziesięciolecia życia zakonnego brata Józefa i jego imieniny.

Turniej Piłkarski Kleryków w Poznaniu organizowany przez kleryków chrystusowców

11 marca 2017 | Poznań

Reprezentacja kleryków w sobotni ranek wybrała się do Poznania na Turniej Klerycki w piłkę nożną. Organizatorami byli chrystusowcy. Mecze odbywały się na hali Politechniki Poznańskiej.

ks. dr hab. Andrzej Pryba Misjonarz Świętej Rodziny rozpoczyna sympozjum o rodzinie

22-23 lutego 2017 | Kazimierz Biskupi

W dniach 22-23 lutego 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim już po raz XVII odbyło się Sympozjum Teologiczne pt.: „Evangelium Vitae – o nową kulturę ludzkiego życia”.