AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

27 września 2022 | Kazimierz Biskupi

W dniach 22-25 września 2022r. dk. Jakub, kl. Hermann, kl. Daniel, br. Dawid wraz z ks. Prefektem uczestniczyli w IV Kongresie Młodych Osób Konsekrowanych w Licheniu.

18 WRZEŚNIA 2022 | KAZIMIERZ BISKUPI

W naszym Klasztorze odbyło się wczoraj spotkanie przedstawicieli wszystkich zakonów pracujących w Diecezji Włocławskiej.

9 WRZEŚNIA 2022 | KAZIMIERZ BISKUPI 

8 września 2022 roku w naszym kazimierskim klasztorze przeżywaliśmy wyjątkową uroczystość. Dwóch Współbraci, kl. Etienne Andriamitantsoa MSF i kl. Herman Botoiaia MSF, którzy trzy lata temu przyjechali do Polski z Madagaskaru, by formować się w naszym seminarium, złożyłi śluby wieczyste.


V Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne w Kazimierzu Biskupim

Termin: 23 - 25 września 2022r.

Adres: Klasztor Misjonarzy Świętej Rodziny Klasztorna 2; Kazimierz Biskupi

Kontakt: (+48) 784091031

---->ZAPISY

26 czerwca 2022 | Kazimierz Biskupi 

Wczoraj zakończyliśmy rok formacyjno-akademiczki 2021/2022 a dzisiaj odbył się w naszym Kościele Klasztornym odpust św. Jana Chrzciciela – patrona naszej świątyni seminaryjnej.

4 czerwca  2022 | Kazimierz Biskupi  

W przyszłą niedzielę 12 czerwca o godz. 16.30 w naszym kościele klasztornym Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim zostaną pobłogosławione odnowione organy i będzie miał miejsce recital organowy prof. Juliana Gembalskiego z Akademii Muzycznej w Katowicach. Serdecznie zapraszamy.

23 maja 2022 | Kazimierz Biskupi 

21 maja 5-ciu naszych współbraci stanęło przed ołtarzem w naszym Kościele klasztornym, by przyjąć, z rak biskupa Dariusza Kałuży MSF święcenia kapłańskie i diakońskie.

20 marca 2022 | Kazimierz Biskupi 

19 marca 2022 r. w uroczystość świętego Józefa podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 sprawowanej pod przewodnictwem ks. Prowincjała Piotra Krupy MSF nasi alumni przyjęli posługę lektoratu i akolitatu.

08 marca 2022 | Kazimierz Biskupi 

W dniach 4-6 marca dwóch naszych alumnów uczestniczyło w III Ogólnopolskim Forum Ceremoniarzy i Kantorów Wyższych Seminariów Duchownych w Poznaniu.

25 lutego 2022 | Kazimierz Biskupi 

Sympozjum teologiczno-familiologiczne wpisało się na stałe w schemat naszego roku formacyjnego. Tegoroczne, już dwudzieste drugie sympozjum przebiegło pod hasłem „Powołanie i misja świeckich w Kościele i świecie”.

8 lutego 2022 | Kazimierz Biskupi

Powołanie i misja świeckich w Kościele i świecie

Pontyfikat papieża Franciszka przynosi wiele zmian dotyczących posługi świeckich w Kościele, tak w aspekcie nauczania, jak i liturgii.

10  stycznia 2022 | Kazimierz Biskupi 

Wczoraj w naszym klasztorze odbył się koncert kolęd pod tytułem „Nie było miejsca dla Ciebie”.


07 grudnia 2021 | Kazimierz Biskupi 

W dniach 03-05.12. 2021 r., w naszym klasztorze seminaryjnym odbył się „Dzień Mnicha”. Akcja cieszy się sporym zainteresowaniem młodych ludzi i powoli wpisuje się w tradycję naszego charyzmatu powołaniowego, odbywa się już od kilku lat.

1 grudnia 2021 | Kazimierz Biskupi

W dniu 14 listopada, w naszym klasztorze została zaprezentowana nowa książka o naszym klasztorze pod tytułem „Kazimierz Biskupi. Pobernardyński zespół klasztorny. Historia, kultura, społeczność”. Kazimierski Klasztor to nie tylko mury czy wieże, tak charakterystyczne w pejzażu Kazimierza Biskupiego. Każdy samodzielny klasztor jest szczególnym miejscem chrześcijańskiego doświadczenia. Jest wspólnotą uświęcenia dla zakonników, sui generis domowym Kościołem, a równocześnie centrum oddziaływania religijnego, kulturalnego oraz narodowego.

14 listopada 2021 | Kazimierz Biskupi

W niedzielę 14 listopada w naszym seminarium odbyła się Msza odpustowa ku czci Pięciu Braci Męczenników. Mszy Świętej przewodniczył i wygłosił kazanie ks. Adam Bajorski MSF.

16 października | Kazimierz Biskupi 

Jak co roku, 16 października – w dniu, w którym obchodzimy rocznicę śmierci Założyciela naszego Zgromadzenia, Sługi Bożego Jana Berthiera – odbyła się w naszym Wyższym Seminarium uroczysta inauguracja roku formacyjnego 2021/2022.

25 września 2021 | Kazimierz Biskupi

W sobotę 25 września w naszym klasztorze odbył się kolejny wieczór chwały: „Uwielbienie wpisane w misję”. Był on kolejnym elementem naszego świętowania jubileuszu 100 – lecia obecności Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim.

wrzesień 2021 | Kazimierz Biskupi

W ostatnich dniach przywitaliśmy w naszej wspólnocie seminaryjnej dwóch nowych alumnów I roku: kl. Gerarda Krzyżanowskiego MSF oraz kl. Władysława Warwaszewicza MSF. Po rocznym nowicjacie w Wielkim Klinczu i złożeniu pierwszej profesji zakonnej będą kontynuowali formację w naszym Seminarium.

17 - 19 września 2021 | Kazimierz Biskupi

Od 17 do 19 września w Złotowie odbyła się już 11 edycja Projektu Kostka, czyli wydarzenia, które łączy dobrą, muzyczną zabawę, z promowaniem Bożych treści.

10 - 11 września 2021 | Łódź

W dniach 10-11 września naszych 2 kleryków wraz z ks. Prefektem uczestniczyli VI Kongresie Nowej Ewangelizacji w Łodzi. Hasłem tegorocznego kongresu było „Miasto - rewitalizacja”. Wydarzenie odbywało się w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus oo. Jezuitów.

8 września 2021 | Kazimierz Biskupi

Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny to dla Misjonarzy Świętej Rodziny dzień szczególny, ponieważ właśnie w to święto, 8 września, tradycyjnie składamy śluby zakonne w naszym Zgromadzeniu. Każdy profes składa Bogu śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa na ręce przełożonego prowincjalnego lub wyznaczonego delegata zgodnie z Konstytucjami MSF.

5 września 2021 | Kazimierz Biskupi

Wspólne przeżywanie, bo nie można tego określić jedynie jako „oglądanie”, przedstawienia „Nasi Patronowie” na stałe jest wpisane w nasz powakacyjny plan.

6 września 2021 | Kazimierz Biskupi

W naszym klasztorze w ostatnich dniach przeżywaliśmy rekolekcje przygotowujące nas do złożenia kolejnej profesji zakonnej, czasowej oraz wieczystej.

27 czerwca 2021 | Kazimierz Biskupi

W ostatnią niedzielę czerwca obchodziliśmy główne uroczystości odpustowe z okazji Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym roku były one połączenie z naszym świętowaniem 100-lecia Polskiej Prowincji MSF.

26 czerwca 2021 | Kazimierz Biskupi

W sobotę 26 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok formacyjny 2020/21.

20 maja 2021 | Kazimierz Biskupi

W niedzielę 20 czerwca odbył się w naszym klasztorze Wieczór Uwielbienia Radujcie się zawsze w Panu!

24 - 27 czerwca 2021 | Kazimierz Biskupi

W ramach obchodów 100-lecia pobytu Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce zapraszamy na nasze uroczystości w Kazimierzu Biskupim!

3 czerwca 2021 | Kazimierz Biskupi

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej przebiegła nieco inaczej, niż w poprzednich latach, ale w równie podniosłej atmosferze.

22 - 24 maja 2021 | Górka Klasztorna

Główne obchody naszego jubileuszu stulecia Polskiej Prowincji MSF odbyły się w sanktuarium w Górce Klasztornej. Brała w nich udział również nasza wspólnota seminaryjna.

16 maja 2021 | Kazimierz Biskupi

W niedzielę 16 maja 2021 roku, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego mieliśmy okazję przeżywać prymicje trzech neoprezbiterów, którzy zostali wyświęcenie dzień wcześniej przez bpa Wiesława Alojzego Meringa. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. Jacek Cieślak MSF wraz z koncelebrującymi ks. Wojciechem Fertikowskim MSF oraz ks. Mateuszem Buławą MSF. W tym wyjątkowym, pełnym radości wydarzeniu brała udział również cała wspólnota zakonna naszego klasztoru oraz mieszkańcy Kazimierza, przyjaciele i rodzina nowo wyświęconych księży i diakonów.

15 maja 2021 | Kazimierz Biskupi

15 maja 2021 roku 6-ciu naszych współbraci stanęło przed ołtarzem w naszym seminaryjnym kościele, by przyjąć święcenia diakonatu i prezbiteratu, z rąk biskupa Wiesława Meringa.

Święcenia przyjęli: dk. Stanisław Walas MSF, dk. Michał Młotek MSF, dk. Jan Tomczyk MSF oraz ks. Jacek Cieślak MSF, ks. Wojciech Fertikowski MSF i ks. Mateusz Buława MSF.