Dzień w seminarium rozpoczynamy o 610, co nie wszystkim przychodzi z łatwością. Nasz sposób życia musi być przeniknięty duchem Świętej Rodziny, w której Jezus zajmował centralne miejsce. Dlatego najważniejszym momentem w ciągu dnia jest dla nas spotkanie z Chrystusem w Eucharystii. To z Niej czerpiemy siły, aby wiernie pełnić wolę Bożą w wypełnianiu codziennych obowiązków. Po porannej Eucharystii i modlitwach, jemy wspólnie śniadanie.
W roku akademickim przed południem mamy wykłady. Przez pierwsze dwa lata zgłębiamy wiedzę z filozofii, a następne cztery lata poświęcamy na studiowanie teologii. Oprócz dbania o nasz rozwój intelektualny, nie zapominamy o zajęciach sportowych i dlatego w każdy poniedziałek (obowiązkowo) spędzamy wspólnie czas na hali sportowej. Jedni podnoszą sztangi, inni mają do dyspozycji trzy boiska (do siatkówki, do koszykówki i do piłki halowej).
W południe odmawiamy Anioł Pański i idziemy do refektarza na obiad. Po obiedzie jest czas na wspólną kawę, spacer, skorzystanie z Internetu, itp., następnie, w zależności od dnia tygodnia, spędzamy czas na studium indywidualnym lub pracy fizycznej. Dostojny, XVI wieczny, pobernardyński klasztor wraz z dużym ogrodem dostarcza nam wiele możliwości do wykazania się podczas tych prac. Do codziennych obowiązków należy sprzątanie klasztoru, troska o ogród, tworzenie i aktualizowanie seminaryjnej strony internetowej, pomoc przy redakcji Posłańca Świętej Rodziny (kwartalnik wydawany przez Misjonarzy Świętej Rodziny). Oprócz tych "domowych prac", mamy również możliwość pomocy w organizowaniu i przeprowadzaniu akcji powołaniowych, weekendów misyjnych, rekolekcji dla małżeństw, matek, ojców i narzeczonych.
Wieczór, w zależności od dnia, można spędzić na rekreacji lub nauce: poczytać książkę, zagrać w piłkarzyki lub ping-ponga, obejrzeć dobry film, popracować przy komputerze (Internecie), odwiedzić współbrata, zatelefonować do rodziców, rodzeństwa czy po prostu wejść do kaplicy i w milczącej postawie pobyć sam na sam z Panem. Dwa razy w tygodniu, wieczorami, wraz z całą wspólnotą domową, adorujemy Najświętszy Sakrament, kończąc dzień modlitwą brewiarzową (kompletą).
Papież Benedykt XVI powiedział: "Chrystus potrzebuje kapłanów, którzy będą dojrzali, męscy, zdolni do praktykowania duchowego ojcostwa. Aby to nastąpiło, trzeba rzetelności wobec siebie, otwartości wobec kierownika duchowego i ufności w miłosierdzie Boże". Mamy głęboką nadzieję, że po to przyszliśmy do seminarium, aby właśnie stać się takimi kapłanami i misjonarzami!