AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

7 grudnia 2023 | Kazimierz Biskupi

W przededniu Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP w naszym kościele seminaryjnym przeżywaliśmy peregrynację relikwii błogosławionej rodziny Ulmów.


Józef i Wiktoria Ulmowie oraz ich siedmioro dzieci zostali włączeni do grona błogosławionych 10 września tego roku, ich proces beatyfikacyjny trwał 20 lat. W marcu 1944 r. Niemcy zamordowali Józefa i Wiktorię Ulmów oraz ich siedmioro dzieci za ratowanie Żydów. Nowi męczennicy są niewątpliwie przykładem życia rodzinnego oraz poświęcenia dla braci.

Bardzo cieszymy się, że wśród miejsc nawiedzenia relikwii błogosławionych na terenie diecezji włocławskiej znalazł się także nasz kościół. Był to dla nas dzień przepełniony modlitwą i poczuciem jedności ze świętymi. Dziękujemy wszystkim, którzy złączyli się z nami we wspólnym wychwalaniu Boga za życie i świadectwo rodziny Ulmów.

Dzięki staraniom ks. Adama Bajorskiego MSF otrzymaliśmy z archidiecezji przemyskiej relikwie rodziny męczenników, które na stałe będą znajdować się w naszej świątyni. Wierzymy, że obecność tych relikwii w kościele będzie dla wszystkich drogowskazem prowadzącym ku niebu.

Błogosławieni Wiktorio, Józefie, Stanisławo, Barbaro, Władysławie, Franciszku, Antoni, Mario, Dziecko pod sercem Matki rodzone w męczeństwie: módlcie się za nami!


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)