AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

7-8 lutego 2024 | Kazimierz Biskupi

W tych dniach przeżywaliśmy XXIV Sympozjum Teologiczno-Familiologiczne. W tym roku odbyło się ono pod hasłem: „Teologia małżeństwa i rodziny Jana Pawła II odczytana na nowo. Relektura Listu do Rodzin Gratissimam sane w 30. rocznicę jego ogłoszenia”.

Sympozjum zostało zorganizowane przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polskie Stowarzyszenie Familiologiczne, Akademię Katolicką w Warszawie i Fundację Dobre Państwo.

Zaproszeni prelegenci, którzy przyjechali do naszej miejscowości z całej Polski, w swoich wystąpieniach podejmowali tematy związane z małżeństwem, rodziną oraz ich rolą i miejscem we współczesnym świecie w oparciu o papieski list.
Obrady odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim, przy udziale lokalnej społeczności.

W pierwszy dzień sympozjum uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej, sprawowanej przez biskupa Krzysztofa Wętkowskiego, który był jednym z patronów honorowych tegorocznych obrad. Ksiądz biskup podczas Eucharystii podkreślał, jak ważne w dzisiejszym świecie jest trwanie przy prawdzie i walka z różnymi ideologiami zagrażającymi rodzinie. W ramach sympozjum odbył się w naszym kościele także koncert organowy w wykonaniu p. Jacka Pupki.

Dziękujemy wszystkim organizatorom, prelegentom oraz zgromadzonym słuchaczom.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)