AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

30 kwietnia - 2 maja 2024 | Gdańsk | Wielki Klincz | Malbork

Tegoroczny wyjazd majowy, wraz z prefektem - ks. Piotrem Klimeckim MSF, spędziliśmy na północy Polski. Był to dla nas czas odpoczynku, integracji oraz świetnej zabawy.

Pierwszy dzień spędziliśmy w Gdańsku. Odwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej, gdzie pani przewodniczka w fascynujący sposób przypomniała nam ten ciężki dla naszego kraju czas. Mogliśmy zobaczyć fotografie, mundury, broń oraz czołgi z tamtych lat. Poznaliśmy kontekst polityczny i kulturowy tamtych czasów. Było to dla nas zarówno przypomnienie jak ważna jest wolność, jak i wezwanie do wspólnej odpowiedzialności za nią. Następnie udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie mieliśmy chwilę na indywidualne zwiedzanie oraz posiłek.

Kolejny dzień był równie ciekawy. Miejscem naszego zakwaterowania był Wielki Klincz - wieś na Kaszubach, gdzie nasza prowincja zakonna ma swój dom nowicjacki. Spróbowaliśmy naszych sił w paintballu, a wieczorem spędziliśmy czas z tutejszą wspólnotą przy grillu.

Ostatni dzień naszego wyjazdu nie był pozbawiony atrakcji. Po obiedzie wyruszyliśmy "zdobyć" Zamek Krzyżacki w Malborku. Poznaliśmy historię tego majestatycznego kompleksu, a także zamieszkującej go niegdyś wspólnoty zakonnej. Okazało się, że niektóre zwyczaje zakonne oraz elementy wyposażenia klasztoru widoczne są także i u nas. Czas upłynął bardzo szybko. Nie spotkaliśmy Wielkiego Mistrza, jednak ten fakt zrekompensował nam wspólny obiad w McDonald’s.

Jesteśmy pewni, że te trzy dni, choć bardzo krótkie, to zostaną w naszej pamięci na długo!


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)