AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

30 marca 2024 | Kazimierz Biskupi

Zwieńczeniem Triduum Paschalnego jest Liturgia Wigilii Paschalnej. Jest to najbardziej uroczysta celebracja całego Kościoła.

W naszym kościele seminaryjnym świętowanie Nocy Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęliśmy o godzinie 19:00. Liturgii przewodniczył prefekt kleryków - ks. Piotr Klimecki MSF.

Wigilia Paschalna jest obfita w symbole. Składa się z Liturgii Światła, Liturgii Słowa, Liturgii Chrzcielnej i Liturgii Eucharystycznej. Na początku celebracji zapłonął paschał - świeca która symbolizuje Zmartwychwstałego Chrystusa. Po hymnie "Chwała na wysokości Bogu" oraz po odczytaniu Epistoły celebrans zaintonował uroczyste "Alleluja", na które tak długo wyczekiwaliśmy. Znów odezwały się organy oraz dzwony, co jest oznaką radości ze zmartwychwstania naszego Pana.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznym Triduum oraz posługiwali w trakcie sprawowania liturgii. Jako społeczność seminaryjna życzymy wszystkim błogosławieństwa, pokoju serca oraz szczerej radości z okazji Świąt Paschalnych!

Weselcie się już, zastępy Aniołów, w niebie: weselcie się, słudzy Boga.

Niechaj zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo!


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)