FORMACJA | ETAPY FORMACJI
plan formacji kandydatów do kapłaństwa lub kandydatów na braci

Przepisany Prawem Kanonicznym czas nowicjatu jest dla wszystkich kandydatów do życia zakonnego tym etapem, podczas którego głębiej poznają oni siebie i swoje powołanie oraz życie naszej zakonnej wspólnoty. Nowicjat w naszej Prowincji rozpoczyna się dla wszystkich kandydatów 7 września.

Celem formacji w nowicjacie jest takie ukształtowanie umysłu, woli i uczuć kandydata, aby mógł on w sposób świadomy i dojrzały podjąć się tych zobowiązań, które wypływają ze złożenia profesji zakonnej w naszym Zgromadzeniu.

Formacja duchowa nowicjuszy w naszym Zgromadzeniu zmierza do wyrobienia w nich właściwej postawy religijno-moralnej, opartej na wzorze Świętej Rodziny. Za całość formacji nowicjuszy w głównej mierze odpowiedzialny jest Mistrz Nowicjatu i jego Socjusz. Ich zadaniem jest troska o to, by nowicjusze umiejętnie współpracowali z łaską Bożą poprzez odprawianie poszczególnych praktyk religijnych przewidzianych przez prawo własne Zgromadzenia  i zweryfikowali swoją zdatność do życia we wspólnocie zakonnej Misjonarzy Świętej Rodziny.


Nowicjat Misjonarzy Świętej Rodziny

  • ul. Klasztorna 4
    83-423 Wielki Klincz
    tel. +48 500 425 090
    e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • ks. Łukasz Biełusz MSF - odpowiedzialny za dom