KLERYCKI REFERAT POWOŁAŃ

Referat powołaniowy stanowi grupa kleryków naszego seminarium, pragnąca w szczególny sposób pogłębiać wiedzę o duchowości powołania. Pomagamy także młodym ludziom rozeznać plan, który dla każdego z osobna przygotował Bóg. Rozeznawanie ma miejsce podczas organizowanych regularnie rekolekcji i spotkań dla młodzieży. Z naszą posługą udajemy się także do innych parafii oraz na akcje wakacyjne. W Kazimierzu Biskupim można nas spotkać podczas następujących wydarzeń:

Dzień mnicha

Jest to unikalna okazja do zamieszkania w klasztorze i uczestnictwa we wspólnych modlitwach, razem z zakonnikami, z drugiej zaś strony możliwość wyciszenia się, zastanowienia nad swoim życiem oraz zawarcia nowych znajomości.

Czuwanie dla młodzieży

W zasadzie to czuwanie jest przeznaczone dla maturzystów, ponieważ odbywa się tuż przed egzaminem dojrzałości. Są jednak tacy, którzy już kilka lat wcześniej przybywają, aby prosić o błogosławieństwo w nauce i rozeznawaniu powołania. Rozpoczyna się około 17:00 i kończy Eucharystią o północy. W programie jest różaniec, adoracja, konferencja oraz czas na wzajemne poznanie się i zabawę.

Turniej piłkarski

Turniej im. ks. Jana Berthiera jest przeznaczony dla drużyn ministranckich, które tłumnie przybywają z okolicznych miejscowości. Takie zawody odbywają się w każdej parafii prowadzonej przez nasze zgromadzenie, dlatego drużyny z całej Polski mogą znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce. Mecze rozgrywane są na klasztornym, trawiastym boisku oraz Orliku, a drużyny podzielone są na dwie kategorie wiekowe: szkoła podstawowa oraz liceum.

Powołanie?

Niektórzy zadają pytanie, dlaczego za te akcje jest odpowiedzialna powołaniówka? Czyżby dlatego, żeby przyciągnąć jak najwięcej kandydatów do naszego zgromadzenia? Nie! Podczas wszystkich spotkań najważniejsza jest modlitwa, która ma pomóc rozeznać drogę życiową młodym chłopakom. To nie referat powołuje do kapłaństwa i życia zakonnego – TO CZYNI CHRYSTUS. My pomagamy rozeznać Jego głos i plan, który ma na nasze życie.

Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi się mu Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością, jeśli Jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa

Jan Paweł II – Redemptor Hominis