AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
Czuwanie dla maturzystów - przed adoracją

22-23 kwietnia 2017 | Kazimierz Biskupi

Różaniec, dobry film, Msza Święta czy adoracja Najświętszego Sakramentu – dość nietypowy sposób spędzenia sobotniego wieczoru. Taką formę aktywności wybrało około 30 młodych osób z Poznania i Konina, którzy już po raz kolejny uczestniczyli w naszym klasztorze w czuwaniu dla maturzystów i młodzieży.

Akcja ta zorganizowana została 22/23 kwietnia 2017 r. przez referat powołaniowy. Czuwanie rozpoczęliśmy w kościele seminaryjnym nabożeństwem różańcowym o godzinie 18:30. Następnie ks. Łukasz Skołud MSF z referatu powołaniowego wygłosił bardzo ciekawą konferencję na temat aktywności młodego człowieka. Za papieżem Franciszkiem powtórzył on, że młodzi mają zejść z kanapy i zacząć bardziej aktywne życie, gdyż co raz częściej mamy do czynienia ze zjawiskiem „młodych emerytów”. 

konferencja podczas czuwania dla maturzystów wygłoszona przez ks. Łukasza Skołuda MSF

Po konferencji obejrzeliśmy włoską komedię pt.: „Jak Bóg da”, która opowiada o niewierzącym lekarzu i jego drodze prowadzącej do wiary w bardzo wesoły sposób. Kolejnym punktem programu (bardzo ważnym zresztą, szczególnie, że była to już godzina 22:00) była kawa i pączki. Czarny napój pozwolił nam zregenerować siły, by następnie udać się do kościoła i przebywać na adoracji przy Panu Jezusie, prosząc go o pomyślne zdanie matur. Punktem kulminacyjnym i najważniejszym – jak podkreślił w kazaniu ks. Rafał Ochojski MSF, odpowiedzialny za pracę powołaniową w naszej prowincji – była Msza Święta o północy.

Msza Święta o północy podczas czuwania dla maturzystów

Po raz kolejny już w modlitwie pomagał nam zaprzyjaźniony zespół z Poznania, którym po raz kolejny składamy wielkie podziękowanie za ich chęci, trud i dyspozycyjność.  Dzięki temu czuwaniu zrodził się w naszych głowach pomysł na nowe wydarzenie – Ściągamy Ducha Świętego na maturę. Jest to wydarzenie na FB dostępne na stronie: https://www.facebook.com/events/257153478088805/.  Do tego wydarzenia dołączają maturzyści, którzy wpisują terminy swoich matur, a klerycy przez cały maj modlą się w ich intencjach. Do tego wydarzenia mogą również dołączać osoby świeckie, które chcą ofiarować swoje modlitwy w intencji maturzystów. Zapraszamy – dołączcie do wydarzenia i zapraszajcie swoich znajomych, a na kolejne czuwanie dla maturzystów i młodzieży zapraszamy już za rok.

 


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)