AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

10 lutego 2021 | Kazimierz Biskupi

Nieoceniony ks. prof. Andrzej Pryba MSF także w tym roku podtrzymał dobry zwyczaj organizacji sympozjum naukowego na temat rodziny. Tegoroczna edycja z wielu powodów była wyjątkowa.

Wyjątkowy okazał się temat główny: „Chciałbym spotkać każdego z was i wpatrzeć się w oblicza, w których objawia się sam Bóg. Posługa biskupa Stanisława Stefanka na rzecz rodziny”. Chyba pierwszy raz wszyscy prelegenci skupili się na dorobku i działalności jednej osoby. Poruszane treści były nie tylko naukowym namysłem, lecz również świadectwem osób, które były bliskimi współpracownikami bpa Stefanka TCHr. W toku prelekcji i dyskusji mogliśmy lepiej poznać wielkie oddanie biskupa w posłudze, a także jego apostolski zapał.

Wyjątkowy był także program, gdyż całość sympozjum odbyła się w jednym dniu.

Wyjątkowe było również miejsce spotkania, gdyż po kilku latach organizowania sympozjum w Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim, tym razem wszystko odbyło się w auli naszego klasztoru, a audytorium zgromadzone było nie tylko w klasztorze, lecz także przed ekranami komputerów, gdyż całe spotkanie było transmitowane przez internet.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)