AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

20 marca 2023 | Kazimierz Biskupi

W uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w naszym seminarium  tradycyjnie odbyło się ustanowienie nowych akolitów i lektora. Podczas Mszy Świętej, którą przewodniczył ks. Prowincjał Piotr Krupa MSF, nasi alumni z czwartego roku, kl. Karol Lipkowski MSF, kl. Daniel Szlaski MSF, kl. Piotr Jaroszczak MSF, kl. Przemysław Kubera MSF przyjęli posługę akolitatu a kl. Mateuszowi Dańczakowi MSF, alumnowi z trzeciego roku udzielono posługę lektoratu.

Podczas kazania, ks. Prowincjał nawiązał do wielkich cnót św. Józefa, m.in. sprawiedliwości, czystości i gorliwości w pracy. Nasz czcigodny Założyciel ks. Jan Berthier MS podkreślał, że św. Józef jest wzorem do naśladowania w stosunku do Boga i do ludzi. Poza tym, ks. Prowincjał wspominał klerykom o świętości i wartości posług, które przyjęli. Uroczystość św. Józefa dla nas zawsze jest radosnym i niezwykłym dniem, gdy możemy wielbić Boga i dziękować za św. Józefa oraz by na nowo odkrywać jego bogactwo duchowe i wartości życiowe. Po wspólnym obiedzie, udaliśmy się razem do kina na film pt. „Opiekun”, w którym św. Józef ukazany jest  jako aktualny wzór do naśladowania dla każdej rodziny w trudnych sytuacjach.

 Uroczystość przyjęcia urzędów poprzedziły trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które poprowadził dla nas O. Maciej Sierzputowski CSSp. W sobotę, 18 marca podczas uroczystych nieszporów miał miejsce obrzęd kandydatury. Alumni 5 roku: kl. Hermann Botoiaia MSF, kl. Leon Ranaivosoa MSF, kl. Etienne Andriamitantsoa MSF w obecności księdza Rektora i całej seminaryjnej wspólnoty wyrazili swoją gotowość do przyjęcia święceń diakonatu.          

Niech święty Józef, mąż sprawiedliwy, głowa Najświętszej Rodziny i ozdoba życia rodzinnego oręduje za nami!


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)