AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

25/26 stycznia 2020 | Jasna Góra

25 stycznia udaliśmy się na całonocne czuwanie na Jasnej Górze. Spotkaliśmy się tam jako „Rodzina Rodzin Misjonarzy Świętej Rodziny” aby wspólnie modlić się i trwać przy naszej Mamie wraz z pątnikami, przyjaciółmi i dobrodziejami Pielgrzymki Świderskiej MSF oraz Przyjaciółmi Misji.

Nad całością wspólnej modlitwy czuwał ks. dr Włodzimierz Burzawa MSF – Referent ds. Misji Zagranicznych, a także główny organizator Świderskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

Pierwszym punktem spotkania była Droga Krzyżowa. Odprawiliśmy ją późnym popołudniem na wałach jasnogórskich. Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim. Na tej modlitwie obecny był abp. Wacław Depo – Metropolita Częstochowski. Do godziny dwudziestej czwartej wspólnie trwaliśmy na modlitwie Różańcowej, włączając się w jej prowadzenie. Wzięliśmy również udział w nabożeństwie kolędowo-misyjnym. Nie zabrakło też życzeń przy łamaniu się opłatkiem.

Centralnym punktem naszego czuwania była Msza Święta w samym środku nocy. Przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił Przełożony Prowincjalny naszego Zgromadzenia ks. dr Piotr Jacek Krupa MSF. Na zakończenie Eucharystii ofiarowaliśmy Krzyż pielgrzymkowy, jako wotum wdzięczności dla Matki Jasnogórskiej za 38 lat pielgrzymowania. Po Mszy Św. udaliśmy się na agapę (poczęstunek), po której wróciliśmy przed obraz naszej Mamy. 

Po poczęstunku ks. Grzegorz Chrapla MSF podzielił się z nami doświadczeniem pracy misyjnej na Kubie, a następnie rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu oraz dalszy ciąg Różańca Świętego. Zakończyliśmy nasze nocne czuwanie śpiewem Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny.

Cieszymy się z obecności księży i braci z naszego Zgromadzenia oraz księży przyjaciół pielgrzymki.  

Spośród kapłanów obecny był przewodnik grupy żółtej : ks. Artur Winarek MSF.

Wspólnotę seminaryjną reprezentowali: kl. Michał Młotek MSF, kl. Jakub Biela MSF oraz br. Dawid Jesiotr MSF na czele z Ojcem Duchownym, ks. Robertem Ciżewskim MSF.

 

Filmik z czuwania


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)