AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

8 czerwca 2019 | Kazimierz Biskupi

Kolejna edycja Turnieju piłkarskiego im. ks. Jana Berthiera MS – założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny – ponownie zagwarantowała wiele emocji! Dwadzieścia dziewięć drużyn – trzy w kategorii młodzików, czternaście w kategorii juniorów i dwanaście w kategorii starszej – rywalizowała o jak najlepszy rezultat na trzech różnych boiskach.

Tradycyjnie rozgrywki poprzedzone były Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Łukasz Skołud MSF – referent powołaniowy Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Po Eucharystii zawodnicy rozeszli się na swoje boiska, gdzie do godziny 13 rywalizowali ze sobą w rozgrywkach grupowych. Ten etap wyłonił osiem najlepszych drużyn w kategorii juniorów i starszych, którzy po krótkiej przerwie mieli się ponownie spotkać na boisku.

Podczas przerwy zawodnicy nabrali sił korzystając z życzliwości wspólnoty młodzieżowej STHajenka, którzy od wielu lat przygotowują grilla dla uczestników Turnieju. Zawodnicy po szybkiej regeneracji udali się prędko na boiska, żeby walczyć o jak najlepszy rezultat podczas fazy pucharowej.

Wiele zwrotów akcji mogliśmy obserwować na boiskach trzech boisk i choć większość zawodników musiała przełknąć gorycz porażki to jednak natychmiastowo deklarowali chęć przyjazdu w następnym roku. Mniejszość graczy cieszyła najlepszymi lokatami i to mogli w tym roku triumfalnie wrócić do swoich domów. W kategorii młodzików zwyciężyła drużyna z parafii św. Doroty w Grochowach, trzecie miejsce w kategorii juniorów zajęła drużyna z parafii św. Marcina z Tours w Kazimierzu Biskupim, drugą lokatę osiągnął zespół z parafii św. Doroty w Grochowach, a złote krążki na szyi przyjęli reprezentanci wspólnoty ministranckiej przy Wyższym Seminarium Duchownych Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim.

W kategorii starszych na trzecim miejscu uplasował się zespół z parafii św. Rocha w Złotowie, srebro otrzymała drużyna z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Górce Klasztornej, a triumf odniósł skład z parafii św. Wita w Tuliszkowie. Najlepsi zawodnicy otrzymali jako nagrodę piłkę z podpisem Jana Bednarka – reprezentanta Polski w piłce nożnej.

Przedsięwzięcie o takiej skali nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów. Podziękowania w tej kwestii należą się Radzie Gminy Kazimierz Biskupi, Bankowi Żywności, Referatowi Misji Zagranicznych, Referatowi Powołań i Ekipie Rekolekcyjno-misyjnej Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, a także Apostolstwu Dobrej Śmierci.

Do zobaczenia za rok na boisku!


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)