AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

10 czerwca 2023 | Kazimierz Biskupi

Po trzyletniej przerwie, w sobotę 10 czerwca udało nam się zorganizować kolejny turniej im. ks. Jana Berthiera MS.

W sportowych zmaganiach brali udział ministranci i lektorzy z całej Polski: z klasztoru Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim, z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Koninie, z parafii św. Bartłomieja w Koninie, z parafii św. Teresy od Dziesiątka Jezus w Otwocku, z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Złotowie, z parafii Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej oraz parafii Świętej Rodziny w Wielkim Klinczu.

Nasze spotkanie zaczęliśmy Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Edmunda Michalskiego MSF, rektora naszego seminarium. Po Eucharystii, ksiądz rektor przywitał wszystkich i oficjalnie otworzył turniej. W tym roku gracze podzieleni byli na dwie grupy wiekowe. Grupa młodszych, rozegrała mecze na boisku seminaryjnym i po ciężkiej rywalizacji wyłoniła najlepszą drużynę, którą okazała się być LSO z Górki Klasztornej. Najlepszym zawodnikiem był Olgierd Pacholec. Grupa starszych grała na orliku przy hali sportowej. Pierwsze miejsce zajęła grupa lektorów z klasztoru w Kazimierzu Biskupim, a tytuł najlepszego zawodnika wywalczył Krystian Kwiatkowski. Oczywiście, oprócz grania, był też czas na integrację - nie brakowało radosnej atmosfery na murawie i przy stole. Takie spotkanie było dla każdego uczestnika okazją do poznania innych ministrantów i lektorów, bo mimo, że pochodzą z różnych miejsc i parafii, to łączy ich wszystkich służba przy ołtarzu Pańskim. Turniej był więc idealną okazją nie tylko do zaprezentowania swoich umiejętności, ale także do nawiązania nowych znajomości.

Ogromnie dziękujemy wszystkim sponsorom i organizatorom naszego turnieju: Gminie Kazimierz Biskupi na czele z wójtem p. Grzegorzem Maciejewskim, OSIR-owi na czele z kierownikiem p. Grzegorzem Adamczewskim, księdzu rektorowi Edmundowi Michalskiego MSF, Prowincjonalnemu Referatowi Powołań MSF, wszystkim współbraciom i Wielkopolskiemu Związkowi Piłki Nożnej, który objął to wydarzenie patronatem honorowym. Podziękowania należą się przede wszystkim ministrantom za dobrą zabawę w duchu fair-play.

Niech Bóg będzie uwielbiony we wszystkim co się wydarzyło podczas turnieju !


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)