AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
kl. Stanisław Adamowicz MSF na spotkaniu opłatkowym ministrantów

14 stycznia 2018 | Kazimierz Biskupi

W drugą niedzielę zwykłą, to jest 14 stycznia 2018 roku, o godzinie 16.00 grupa ministrantów miała spotkanie opłatkowe w klasztorze. Było nas niemało. Przyszli rodzice ministrantów, przynosząc jak zwykle ze sobą pyszne słodkie poczęstunki. Złożyliśmy sobie nawzajem życzenia bożonarodzeniowe.

Podsumowując rok 2017 omówiliśmy to, co zrobiliśmy i co nas czeka. Na ten dzień wszyscy ministranci czekali, bo wtedy to ogłasza się Ministranta Roku. Jako opiekunowie LSO liczymy punkty, zaangażowanie, postawę na Mszy Świętej, dobre zachowanie.

lektor Bartek Toroszewski otrzymuje nagrodę najaktywniejszego ministranta

W tym roku pierwsze miejsce zajął ministrant Bartek Toroszewski, który nie tak dawno został lektorem. Drugie zajął ministrant Szymon Strzykalski, a trzecie, dający dobry przykład, nasz starszy już lektor Łukasz Gasiecki. Zostali oni wyróżnieni wobec swoich rodziców i kolegów. Każdy z nich dostał za zasługi należyte nagrody.

nowy opiekun ministrantów kl. Jan Tomczyk MSF

Dalszym etapem było przywitanie nowego opiekuna LSO kl. Jana Tomczyka MSF i pożegnanie już zasługującego na odprężenie kl. Stanisława Adamowicza MSF, który pełnił funkcje opiekuna przez trzy lata. Tę funkcje objął kl. Wojciech Fertikowski MSF. Jako opiekunowie też dostaliśmy prezenty od ministrantów, no chyba nie za punkty, a za zachowanie. Następnie głośno i radośnie śpiewaliśmy kolędy, piliśmy kawę, oglądaliśmy zdjęcia z kolędowania misyjnego. Była bardzo miła atmosfera rodzinna, którą zapamiętam nam na długo.    

Dziękuję bardzo za tak wspaniały czas bycia opiekunem, który pozostanie w mojej pamięci.

Opiekun senior kl. Stanisław Adamowicz MSF


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)