AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
Turniej Piłkarski Kleryków w Poznaniu organizowany przez kleryków chrystusowców

11 marca 2017 | Poznań

Reprezentacja kleryków w sobotni ranek wybrała się do Poznania na Turniej Klerycki w piłkę nożną. Organizatorami byli chrystusowcy. Mecze odbywały się na hali Politechniki Poznańskiej.

Wszystkie drużyny obecne na turnieju przed rozpoczęciem rozgrywek

Przyjechało dziesięć drużyn. Byli oblaci z Obry, franciszkanie z Wronek, salezjanie z Lądu, gospodarze chrystusowcy, klerycy ze Szczecina, z Paradyża, z Gniezna, z Kalisza oraz goście z Białorusi – lektorzy z parafii prowadzonej przez chrystusowców w Mińsku. Rozgrywki rozpoczęliśmy modlitwą, którą poprowadził ksiądz Rektor Seminarium Chrystusowców. Mieliśmy ten zaszczyt rozegrać pierwszy mecz z klerykami ze Szczecina.

Pierwszy mecz turnieju: Misjonarze Świętej Rodziny przeciw klerykom ze Szczecina

Fazę grupową przebrnęliśmy bez straty punktu. W  ćwierćfinale spotkaliśmy się z gospodarzami – chrystusowcami. Atakowali nas od samego początku. Jednak to my zdobyliśmy pierwszego gola. Do utrzymania wyniku zabrakło nam 40 sekund. Chrystusowcy w końcówce meczu wyrównali i wszystko rozstrzygało się w karnych. Okazali się lepsi… Porażka mniej bolała, bo okazało się, że chrystusowcy zdobyli mistrzostwo. Drugie miejsce zajęli klerycy z Gniezna, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się lektorzy z Mińska. 

Po porażce z chrystusowcami w meczy ćwierć finałowym zakończonym rzutami karnymi

Po skończonych rozgrywkach spotkaliśmy się w seminarium chrystusowców na obiadokolację, wspólne rozmowy i uroczystą modlitwę nieszporami.

Uroczyste nieszpory w kaplicy seminaryjnej chrystusowców po zakończonym turnieju

Więcej o turnieju


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)