AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

8 września 2020 | Kazimierz Biskupi

Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli 8 września jest w naszej wspólnocie zakonnej bardzo ważnym dniem. Czterech kleryków: Mateusz Buława MSF, Stanisław Walas MSF, Michał Młotek MSF i Jan Tomczyk MSF podczas Mszy Świętej o godzinie 11:00 złożyło wieczystą profesję zakonną ślubując Bogu posłuszeństwo, czystość i ubóstwo w Zgromadzeniu Misjonarzy Świętej Rodziny już do końca swojego życia.

Poprzez śluby decydujemy się naśladować Chrystusa w stanie zakonnym. W imieniu Kościoła nasze śluby przyjął Wiceprowincjał ks. Andrzej Tron MSF. Dzięki temu staliśmy się pełnoprawnymi członkami naszego Zgromadzenia. Do tego momentu przygotowywaliśmy się przez rok nowicjatu i dotychczasowe lata spędzone w seminarium. Przez ten czas rozeznawaliśmy, czy życie radami ewangelicznymi to nasze powołanie.

Ksiądz Wiceprowincjał w czasie homilii porównał trzy śluby, które złożyliśmy do trzech gwoździ, którymi przybito Jezusa do krzyża. Podobnie i my dajemy się „ukrzyżować’, decydując się iść drogą, którą poszedł Zbawiciel. Odkupienie wiedzie przez Krzyż Chrystusa i nasze śluby zakonne do Krzyża nas prowadzą.

Po uroczystej Mszy Świętej razem z naszymi rodzinami udaliśmy się na wspólny obiad. Następnie spędziliśmy całe popołudnie z naszymi bliskimi, ciesząc się ich obecnością w tym szczególnym dla nas dniu.

Mimo, że nasze emocje powoli opadają nadal świadomi swego wyboru chcemy podążać drogą, na którą wezwał nas Jezus. Prosimy również o modlitwę, abyśmy ochoczo odpowiadali na Chrystusowe wezwanie na drogę krzyża, poprzez nasze śluby zakonne każdego dnia naszego życia.

 

GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)