AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

9 WRZEŚNIA 2022 | KAZIMIERZ BISKUPI 

8 września 2022 roku w naszym kazimierskim klasztorze przeżywaliśmy wyjątkową uroczystość. Dwóch Współbraci, kl. Etienne Andriamitantsoa MSF i kl. Herman Botoiaia MSF, którzy trzy lata temu przyjechali do Polski z Madagaskaru, by formować się w naszym seminarium, złożyłi śluby wieczyste.

Klerycy przygotowywali się do złożenia profesji podczas pięciodniowych rekolekcji, które poprowadził o. Barnaba Olszewski OFM.

Msza święta z obrzędem złożenia ślubów rozpoczęła się o godzinie 11:00. Eucharystii przewodniczył i odbierał profesję ks. Artur Winiarek MSF, który na co dzień pełni funkcję rektora domu zakonnego w Poznaniu. W homilii celebrans podkreślał piękno zakonnego powołania, ale jednocześnie zauważył, że życie w ubóstwie, czystości i posłuszeństwie jest bardzo wymagające i po ludzku wręcz niemożliwe. Jednocześnie zachęcał profesów, by swoje życie i zakonną drogę zawierzyli Świętej Rodzinie, która zna codzienne troski i problemy każdego z nas.

Złożenie wieczystej profesji zakonnej nie było jedyną okazją tego dnia do świętowania. Na porannej mszy świętej, o godzinie 7:00 inni klerycy odnowili swoje śluby, a kilkaset kilometrów dalej w Wielkim Klinczu na Kaszubach dwóch nowicjuszy, nov. Krzysztof Obrębski i nov. Miłosz Nowak, złożyło pierwszą profesję zakonną i już za kilka dni zamieszka w Domu zakonnym w Kaźmierzu Biskupim.

Z tego miejsca bardzo serdecznie prosimy wszystkich czytających o modlitwę za naszych współbraci na dalszej drodze formacji zakonnej.

 

 


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)