AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

17 maja 2020 | Kazimierz Biskupi

W niedzielę 17 maja 2020 nasz neoprezbiter, ks. Marcin Przystawski MSF odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą w kościele seminaryjnym.

Słowo zaczerpnięte z Księgi Proroka Jeremiasza: „Uwiodłeś mnie Pani, a ja dałem się uwieść”, które ks. Marcin umieścił na swoim obrazku prymicyjnym stały się mottem homilii ks. Andrzeja Pryby, który wygłosił Słowo Boże podczas Eucharystii. Kaznodzieja podkreślał jak ważna jest dla kościoła posługa kapłana:

„Kapłaństwo to dar Chrystusa dla wspólnoty, dla towarzyszenia, dla sprawowania sakramentów świętych, które zaprowadzą nas do świętości, zaprowadzą nas do Boga. Kapłaństwo ma być znakiem poświęcenia się Boga poprzez życie w samotności, który pozwoli nam żyć dla Tego, dla którego porzuciliśmy wszystko. Kapłan ma być artystą duszpasterstwa, to znaczy iść droga świętych kapłanów tak jak św. Proboszcz z Ars, św. Ignacy z Loyoli, jak św. Stanisław Kostka, Być artystą duszpasterstwa, być świętym, to otwierać się na działanie Ducha Świętego, który pomoże mam przezwyciężyć wszelkie trudności, które pojawią się na drodze życia kapłańskiego. Święcenia są przypomnieniem, są wezwaniem dla tych których już wcześniej zostali powołani, my mamy towarzyszyć, mamy co dzień nawracać się by być wiernym do końca."

Ks. Marcin z serca podziękował Bogu, Rodzicom, wspólnocie zakonnej w której dane mu było wzrastać przez ostatnie sześć lat i wszystkim , którzy towarzyszyli mu na drodze do kapłaństwa.

Ostatnim elementem liturgii było udzielenie prymicyjnego błogosławieństwa dla wspólnoty zakonnej i wiernych zgromadzonych na Mszy Świętej.

 

 

 


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)