AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

9-11 września 2016 | Złotów

Projekt Kostka już po raz 6 odbył się w Złotowie. Tegoroczny festiwal był połączony z Diecezjalnym Dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży. Poszczególne dni projektu różniły się między sobą rodzajem muzyki, która przeważała na scenie.

Dzień pierwszy był zdominowany przez fanów hip-hop-u, młodzi uczestnicy bawili się na hali sportowej przy Złotowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie słuchając „Wyrwanych z Niewoli” oraz „TAU” występy były przeplatane świadectwami oraz rozmowami ewangelizacyjnymi z widownią.

Dnia drugiego przemarszem oraz robieniem „rabanu” w mieście rozpoczęliśmy kolejny dzień zmagań, następnie scena rozstawiona na półwyspie rybackim zamieniła się w ołtarz polowy. Po Mszy Św. na estradzie zagościły zespoły z muzyką uwielbienia „Play&Pray” oraz Filadelfia. Koncerty przyciągnęły sporą ilość osób, które mogły korzystać ze stoisk rozstawionych na placu, były tam; wypieki domowe, sklepik z dewocjonaliami, wydawnictwo Św. Pawła oraz dwa stoiska powołaniowe Werbistów oraz oczywiście Misjonarzy Św. Rodziny. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych, którzy to mogli pobawić się na wszelkiego rodzaju pompowanych skoczniach, zjeżdżalniach, itp.

Dzień trzeci to dzień rodzin, które zebrały się licznie na półwyspie. Wszyscy w oczekiwaniu na gwiazdy wieczoru z radością korzystali z atrakcji przewidzianych dla uczestników. Głównym zespołem, który zakończył tegoroczny „Projekt Kostka” był „Raz, dwa, trzy” jednak wcześniejsi artyści nie odbiegali poziomem od głównej gwiazdy. Dla fanów reagge niewątpliwie przyjemność sprawił zespół „Som Gorsi”, który swoim pozytywnym przekazem naładował wszystkich dobrą energią.

Z dobrze sprawdzonych źródeł wiemy, iż już w głowach organizatorów kreuje się plan kolejnej edycji Projektu Kostka jednak nie możemy Wam zdradzić większej ilości szczegółów.

kl. Marcin Przystawski MSF


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)