AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
Nowi ministranci wraz z opiekunami i rodzicami po Mszy Świętej

18 grudnia 2016 | Kazimierz Biskupi

Z wielka radością 18 grudnia 2016, podczas Adwentu, do grona służby liturgicznej z zapałem wstąpiło trzech nowych ministrantów: Krystian Kwiatkowski, Michał Przybylski i Borys Toroszewski, przyjmując przy tym strój ministranta.

Obrzęd przyjęcia miał miejsce podczas Sumy w kościele Seminaryjnym Misjonarze Świętej Rodziny pw. św. Jana Chrzciciela i Pięciu Braci Męczenników w Kazimierzu Biskupim i dokonał go ks. Andrzej Tron MSF, który stwierdził, że pierwsza litera imion chłopaków K+M+B dobrze się komponują – na podobieństwo trzech króli – Kacpra, Melchiora i Baltazara. Oni przecież przynieśli narodzonemu Panu Jezusowi dary: mirrę, kadzidło i złote. Czas Adwentu prawie się kończy, zbliżamy się do świąt, a nasi nowi ministranci wstępują w szereg służby liturgicznej. Coś wam o tym mówi? No właśnie! Oni też, jak trzej królowie K+M+B będą usługiwać, dzwonić w dzwonki, przynosić wino i wodę, kielich i patenę z hostią kapłanowi, który w mocy święceń, przy pomocy Ducha Świętego, przemieni je w krew i ciało Jezusa. Oni, pełniąc służbę przy ołtarzu, będą blisko Jego obecności.

ks. Andrzej Tron Misjonarz Świętej Rodziny przekazuje strój ministrancki nowo przyjętemu ministrantowi

Polecajmy w naszych modlitwach całą wspólnotę Liturgicznej Służby Ołtarza, aby Pan Bóg darzył wszelkim potrzebnym błogosławieństwem i zapałem tych młodych ludzi, którzy chcą służyć przy ołtarzu Pana.

 

opiekunowie ministrantów:
Sebastian Sobkowiak MSF
Stanisław Adamowicz MSF

 


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)