AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
nowo ustanowieni lektorzy i akolita wraz z przełożonymi w kościele seminaryjnym w Kazimierzu Biskupim

19 marca 2018 | Kazimierz Biskupi

W uroczystość św. Józefa klerycy trzeciego roku Jacek Cieślak MSF, Wojciech Fertikowski MSF i Mateusz Buława MSF przyjęli posługę lektora, a kleryk czwartego roku Marcin Przystawski MSF przyjął posługę akolity.

Msza Święta celebrowana w kaplicy domowej przez ks. Waldemara Muracha MSF podczas rekolekcji

Jednak zanim nastąpiła ta uroczystość, przygotowywaliśmy się do niej przez rekolekcje, które prowadził nasz współbrat ks. Waldemar Murach MSF. Przypomniał nam o ślubach posłuszeństwa, czystości i ubóstwa. Były to prawie trzy dni na wyciszenie się i głębsze spotkanie z Panem Bogiem.

Msza Święta z udzieleniem posług w uroczystość św.Józefa

Uroczystości przyjęcia posług przewodniczył ksiądz prowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny Adam Józef Sobczyk MSF. W homilii wskazał nam na Józefa jako wzór ofiarnego przeżywania codzienności, która jest miejscem zdobywania świętości. Przypomniał nam słowa ojca założyciela ks. Jana Berthiera MS, że Józefa mamy prosić o wstawiennictwo, czcić i naśladować.

kandydaci na lektorów i akolitów

Trzech nowych lektorów ma odtąd bardziej rozważać Słowo Boże i Je proklamować, a akolita ma wieść życie bardziej ofiarne, by jeszcze ściślej łączyć się z ofiarą Mszy Świętej. Jest to kolejny krok do święceń kapłańskich.

Niech święty Józef obdarza lektorów i akolitów potrzebnymi łaskami, aby wiernie odpowiadali na łaskę, którą otrzymali.

Uroczystość św. Józefa jest też w naszym zgromadzeniu świętem braci zakonnych. Życzymy im wiele łask Bożych i opieki świętego patrona.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)