AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
klerycy i przełożeni w Kawnicach u Matki Bożej Pocieszenia

19 września 2017 | Kawnice

Dzień dzisiejszy jest dla naszego zgromadzenia szczególny. Obchodzimy dziś uroczystość Matki Bożej z La Salette, patronki Misjonarzy Świętej Rodziny.

Chcieliśmy zrealizować wezwanie Pięknej Pani do pokuty i nawrócenia oraz zalecenia konstytucji Misjonarzy Świętej Rodziny, które mówią, że  uroczystość Matki Bożej z La Salette obchodzimy jako dzień nawrócenia, pokuty i pojednania z Bogiem i z ludźmi. W tym celu odbyliśmy pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach.

postój u Ojców Kamedułów w Bieniszewie

Drogę pokonywaliśmy pieszo z różańcami w ręku i pieśniami maryjnymi na ustach. Około godziny 10:00 zawitaliśmy w klasztorze Ojców Kamedułów, gdzie mieliśmy przystanek na krótką modlitwę i wzmocnienie sił. Do Kawnic doszliśmy około godziny 12:00. Tam ks. Stanisław (salezjanin, pochodzący rodem z tych terenów) opowiedział nam o sanktuarium.

we wnętrzu świątyni przy obrazie Matki Bożej Pocieszenia

Mogliśmy zobaczyć w kościele ściany wypełnione wotami wdzięczności za pomoc i cuda wyproszone przez wstawiennictwo Matki Bożej. Dowiedzieliśmy się, że obecny kościół został zbudowany w 1951 r. i była to co najmniej czwarta świątynia w tym miejscu. Obraz Matki Bożej liczy sobie prawie 400 lat, a ukoronowany został przez prymasa Wyszyńskiego w 1974 r.

obiad podczas pielgrzymki

Po oprowadzaniu po terenie sanktuarium był czas na posiłek, który przywiózł nam nasz niezastąpiony ksiądz Ekonom Jacek Chudziński MSF. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za dar Matki i możliwość pielgrzymowania przy tak pięknej pogodzie.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)