AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

10 listopada 2018 | Kazimierz Biskupi

Obchody rocznicy odzyskania niepodległości zaczęły się w naszej miejscowości w przededniu państwowych uroczystości. Związane to było z odsłonięciem popiersia marszałka Józefa Piłsudskiego.

Przed godziną szesnastą zebraliśmy się wspólnie przy placu Wolności, skąd przemaszerowaliśmy w kierunku pomnika przy akompaniamencie orkiestry OSP. Obecne były liczne poczty sztandarowe, środowiska kombatanckie, strażacy, górnicy, policjanci, organizacja paramilitarna, młodzież szkolna, lokalne władze samorządowe.

Podczas uroczystości przy pomniku została przypomniana w skrócie historia odzyskania niepodległości. Wymienieni zostali najważniejsi bojownicy o wolny kraj. Odczytano apel poległych. Ksiądz proboszcz Michał Drewniacki wraz z ks. rektorem Marianem Kołodziejczykiem MSF poświęcili monument. Zostały także złożone kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Po obchodach przy popiersiu marszałka przeszliśmy do kościoła seminaryjnego, gdzie celebrowaliśmy uroczystą Mszę Świętą za Ojczyznę.

Słowo Boże wygłosił do nas ks. Rektor. Mówił o Ojczyźnie jako matce, o której zawsze się pamięta. Bycie Polakiem stanowi o tożsamości każdego z nas. Mimo, że wielu rodaków mieszka i pracuje za granicą, to jednak zawsze się przyznają z dumą do swoich korzeni i wracają do kraju na święta, szczególnie Bożego Narodzenia czy Wielkanocy.

Na zakończenie obchodów w sali GOK-u miał miejsce koncert fortepianowy.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)