AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
procesja eucharystyczna podczas odpustu ku czci Pięciu Braci Męczenników

12 listopada 2017 | Kazimierz Biskupi

Choć wspomnienie Pięciu Braci Męczenników jest 13 listopada, to my już w niedzielę 12 listopada w naszym klasztorze obchodziliśmy uroczystą sumę odpustową ku ich czci. W kościele seminaryjnym o godzinie 9:30 odbyła się Msza Święta, której przewodniczył Generał Zakonu Misjonarzy Świętej Rodziny – ks. Edmund Michalski MSF.

Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. generała Edmunda Michalskiego MSF

Tego dnia był z nami także Prowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny – ks. Adam Józef Sobczyk MSF. W kazaniu ksiądz Generał przypomniał postacie Pięciu Braci, tym samym jeszcze bardziej ubogacając naszą wiedzę na ich temat. Mówił o tym, że wśród pierwszych polskich męczennikach było dwóch Włochów.

Bractwo Pięciu Braci Męczenników w Kazimierzu Biskupim

Uroczystość została uświetniona obecnością Bractwa Pięciu Braci Męczenników, Bractwa Świętej Anny, Liturgicznej Służby Ołtarza, a także Ochotniczej Straży Pożarnej, która jak zawsze ze swą Orkiestrą ubogaciła celebrację.

orkiestra OSP podczas odpustu ku czci św.św. Braci Męczenników

Po Mszy Świętej odbyła się procesja wokół krużganków klasztornych z Najświętszym Sakramentem. Po błogosławieństwie wszyscy zaśpiewali uroczyste „Te Deum”.

Pan Jezus Eucharystyczny podczas procesji odpustowej

Uroczystość miała podniosły charakter i na pewno na długo ją zapamiętamy. Dziękujemy Panu Bogu za to, że możemy mieszkać i żyć w miejscu uświęconym krwią męczenników, którzy dali podwaliny pod wiarę w naszym narodzie.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)