AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

14-16 lutego | Wrocław, Długopole Zdrój, Praga

Po intensywnym czasie nauki do egzaminów przyszedł moment na wypoczynek. Część kleryków pojechała na swoje trzydniowe ferie.

Wyruszyliśmy z samego rana po odprawieniu Mszy Świętej i szybkim śniadaniu. Pierwszym naszym celem był Wrocław, gdzie wspólnie udaliśmy się do ZOO. Niektórzy z nas widzieli po raz pierwszy pewne gatunki zwierząt. Szczególną atrakcją było dla nas afrykarium, gdzie można było podziwiać rekiny przepływające nad naszymi głowami i obok nas w dużym akwenie, na którego dnie się znajdowaliśmy. Po wspólnym posiłku, każdy z nas miał czas na indywidualne zwiedzanie i odpoczynek w mieście.

Wieczorem zajechaliśmy na nocleg, gdzie w Długopolu Zdrój bardzo serdecznie przyjął nas ks. Leon Biernat MSF. Pokazał nam dom zakonny, który własnymi siłami remontuje, poczęstował nas własnoręcznie robioną wędliną i kiełbasą.

Kolejnego dnia jechaliśmy do Pragi. Większość była tam po raz pierwszy. Podziwialiśmy uliczki Starego Miasta, przespacerowaliśmy się po słynnym moście Karola, odwiedziliśmy Praskie Jezulatko  (Dzieciątko Praskie), a także zwiedzaliśmy katedrę św. św. Wita, Wacława, Wojciecha. Miasto wywarło na nas bardzo duże i pozytywne wrażenie szczególnie przez ogrom miejsc do zwiedzania i zabytków na Starym Mieście.

Ostatniego dnia rozdzieliśmy się na dwie grupy: pierwsza wyruszyła na szlak górski z Międzygórza na Śnieżnik (1425 m n.p.m.) oraz nad Wodospad Wilczki. Druga grupa również korzystała z górskich atrakcji szusując na nartach w Zieleńcu.

Wypoczynek dla nas okazał się bardzo udany. Przede wszystkim mogliśmy pooddychać innym powietrzem i nabrać sił do dalszej pracy i zmagań w nowym semestrze.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)