AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
nowy zarząd klerycki

23 stycznia 2019 | Kazimierz Biskupi

Styczeń w naszej wspólnocie kleryckiej od wielu lat jest nie tylko miesiącem powrotu do domu z przerwy bożonarodzeniowej, nie tylko czasem poświęcenia mieszkań przez diakonów podczas wizyty kolędowej, lecz także okresem, w którym wybieramy nowy zarząd dziekański.

Wybory rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu do Ducha Świętego w kaplicy domowej. Następnie udaliśmy się do sali wykładowej, gdzie odbyło się głosowanie.

Pierwszy dziekan kleryków jest odpowiedzialny za reprezentowanie naszej wspólnoty przed przełożonymi i koordynuje działania braci kleryckiej. W tym roku na tę funkcję został przez wspólnotę wybrany Marcin Przystawski MSF.

Drugi dziekan zwany dziekanem pracy odpowiada za porządek w domu i rozdzielanie pracy innym klerykom. Koordynuje wielkie porządki przedświąteczne np. przez Wielkanocą czy święceniami. Mianowany na ten urząd został Michał Młotek MSF.

Trzecim dziekanem jest dziekan liturgii. Odpowiada on za piękno sprawowanej liturgii, za szaty i paramenty liturgiczne, a także wyznacza służbę pozostałym klerykom. Za tę część życia seminaryjnego będzie odtąd odpowiadał Wojciech Fertikowski MSF.

Protokolantem tradycyjnie był kleryk najmłodszy ślubami - Emil Marosz MSF. Natomiast skrutatorami byli najstarszy profes Stanisław Adamowicz MSF i drugi najmłodszy ślubami kleryk Jakub Dziurgot MSF. Głosowaniu przewodził ustępujący pierwszy dziekan - Konstanty Cybulski MSF. Nad całością czuwał Ksiądz Prefekt.

Nowo wybranemu zarządowi gratulujemy i życzymy wiele sił do tej służby. 


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)