AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

12 stycznia 2019 | Jasna Góra

12 stycznia udaliśmy się w odpowiedzi na zaproszenie ks. Włodzimierza Burzawy MSF referenta ds. misji zagranicznych i głównego organizatora Pielgrzymki Świderskiej na całonocne czuwanie na Jasnej Górze. Spotkaliśmy się tam jako „Rodzina Rodzin Misjonarzy Świętej Rodziny” aby wspólnie się modlić, podzielić się opłatkiem i obiecać naszej kochanej Pani, że w najbliższe wakacje znów do niej przyjdziemy.

Pierwszym punktem była droga krzyżowa. Odprawiliśmy ją późnym popołudniem na wałach jasnogórskich. Celem naszego spotkania w Częstochowie było nocne czuwanie przy Matce, które rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim. Na tej modlitwie obecny był abp. Wacław Depo – Metropolita Częstochowski. Do godziny dwudziestej czwartej wspólnie odmawialiśmy dwie części różańca świętego, a także wzięliśmy udział w nabożeństwie kolędowo-misyjnym. Nie zabrakło też życzeń przy łamaniu się opłatkiem.

Centralnym punktem naszego czuwania była Msza Święta w samym środku nocy. Przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił przełożony prowincjalny naszego zgromadzenia ks. Adam Józef Sobczyk MSF. Następnie udaliśmy się na agapę (poczęstunek), po której wróciliśmy przed obraz Cudownej Pani.

Po odmówieniu kolejnej części różańca i adoracji Najświętszego Sakramentu, zakończyliśmy nasze nocne czuwanie.

Spośród kapłanów byli obecni nasi przewodnicy grup: ks. Artur Winarek MSF i ks. Łukasz Skołud MSF, a także ks. Prefekt wraz z dk. Konstantym Cybulskim MSF, kl. Stanisławem Walasem MSF, a także br. Dawidem Jesiotrem MSF.

Transmisja z czuwania na facebooku: KLIKNIJ

 


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)