AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
pielgrzymka nowicjuszy wraz z parafianami z Niedamowa do Matki Bożej w Wielu

styczeń - czerwiec 2018 | Wielki Klincz

Po dłuższej przerwie nowicjat znów nadaje! Coraz bardziej czujemy, że czas przyspiesza. Miesiące mijają coraz szybciej i coraz więcej się dzieje.

Cały czas dzieje się bardzo wiele. Pan Bóg ciągle nas zaskakuje. Życie duchowe każdego nowicjusza jest bardzo ważne, rozwijamy je poprzez modlitwę Liturgią Godzin, codzienne rozmyślanie, Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, przynajmniej dwa razy w tygodniu adorujemy Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. 

nowicjusze w pracy

Równie ważnym elementem rozwoju każdego z nas jest praca fizyczna, sprzątamy dom, malujemy, robimy pranie, prasujemy, wykonujemy prace wokół domu nowicjackiego – koszenie trawy, sadzenie kwiatów, krzewów. 

W styczniu uczestniczyliśmy w „Nocnym czuwaniu” Pielgrzymki Świderskiej na Jasną Górę, prowadzone przez ks. Kazimierza Świderskiego MSF i naszego Mistrza Nowicjatu ks. Artura Winiarka MSF. W tym czasie też przechodziliśmy czas SESJI.

Po zdanej sesji udaliśmy do Zakopanego gdzie uczestniczyliśmy w rekolekcjach dla ministrantów – był to czas na odpoczynek.

W marcu w naszej Bazylice Mniejszej w Górce Klasztornej, która jest zarazem najstarszym Sanktuarium Maryjnym na ziemiach Polskich, byliśmy obecni na Misterium Męki Pańskiej – gdzie włączyliśmy się od zaplecza w przygotowanie tego dzieła. 

Cały czas dzieje się dużo. Ostatni czas to Wielki Post. Rekolekcje prowadzone przez Księdza Prowincjała Adama Józefa Sobczyka MSF. Wszyscy zgodnie przyznają, że był to bardzo owocny czas.

rekolekcje wielkopostne prowadzone przez ks. prowincjała Adama Józefa Sobczyka MSF

Wielkim dla nas przeżyciem było przygotowanie Liturgii w czasie Triduum Paschalnego, jako omc klerycy
(omc – o mało co) mogliśmy włączyć się w liturgię jako ceremoniarze – jest to dobra praktyka.

W naszej kaplicy oczywiście znajdował się Grób Pański, odbyły się także tradycyjne świąteczne porządki. Całą wspólnotą nowicjacką zasiedliśmy do śniadanie Wielkanocnego, złożyliśmy sobie życzenia, dzieliliśmy się świadectwem wiary w Zmartwychwstałego Pana.

Kwiecień i maj to miesiące intensywnej pracy wokół naszego domu nowicjackiego – koszenie trawy, sadzenie roślin, krzewów i kwiatów. Kto ma kawałek podwórka ten wie, że jego pielęgnacja wymaga czasu i cierpliwości.

12 maja z parafią z Niedamowa, udaliśmy się na pielgrzymkę pieszą do Sanktuarium Maryjnego w Wielu.

pielgrzymka do Wiela

W drodze na święcenia kapłańskie, które odbyły się 19 maja, w WSD MSF w Kazimierzu Biskupim udaliśmy się na pierwszą przymiarkę sutann.

W czerwcu odbyły się rekolekcje kwartalne wygłosił dla nas ks. Jacek Chudziński MSF - Ekonom Seminaryjny  WSD MSF.

Plany na najbliższy czas? Sesja, która już trwa!!! A także będziemy pisać podania o śluby!

Prosimy o modlitwę za nas!

Nov. Dawid J.

 

 


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)