AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

16 stycznia 2020 | Kazimierz Biskupi

Okres Narodzenia Pańskiego kończy się Niedzielą Chrztu Pańskiego, jednak w Polsce mamy zwyczaj kolędowania do 2 lutego. Z tej racji Koło Przyjaciół Misji działające przy naszym klasztorze miało spotkanie opłatkowe.

Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć Prowincjalnego Referenta Misji ks. Włodzimierza Burzawy MSF. Przewodniczył on Mszy Świętej o godzinie 16 i wygłosił Słowo Boże do członków koła misyjnego wskazując, że Boże Narodzenie, Objawienie Pańskie i Chrzest Pański mają charakter misyjny. Pan Jezus narodził się, by wypełnić konkretną misję, objawił się jako Bóg i nauczał o Królestwie. Także my możemy i mamy świadczyć i głosić o Chrystusie w swoich środowiskach i propagować działalność misyjną.

Po uczcie duchowej udaliśmy się na wspólny posiłek. Słowo wstępne i życzenia skierował do nas Ksiądz Rektor Edmund Michalski MSF. Głos zabrał po nim Referent Misji ks. Włodzimierz Burzawa MSF. Następnie wszyscy złożyli sobie życzenia.

W trakcie nie mogło zabraknąć animacji misyjnej. Ksiądz Włodzimierz opowiadał o wyjeździe na Papuę Nową Gwineę, gdzie były zorganizowane obchody trzydziestolecia pracy misyjnej Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny z prowincji polskiej. Mogliśmy zobaczyć przedpremierowy pokaz filmów o misjonarzach obecnie pracujących w tym kraju i o obchodach tej uroczystości.

Filmiki wkrótce ukażą się na YouTube i na nośniku DVD.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)