AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
diakon Sebastian Sobkowiak MSF prowadzi adorację

21 kwietnia 2018 | Kazimierz Biskupi

Czarny długopis jest niewątpliwie jednym z łatwiejszych elementów przygotowania się do matury. Mimo to, bardzo istotnym. Słyszy się o nim wiele razy. A co z przygotowaniem duchowym? Bo przecież nie chodzi tylko o napisanie egzaminu dojrzałości, ale o podjęcie odpowiednich kroków po nim. 21 kwietnia grupa młodych ludzi odważyła się odpowiedzieć na wyzwanie.

wspólna integracja i uwielbienie Boga tańcem

Działania okazały się dość zróżnicowanie. Rozpoczęliśmy modlitwą różańcową, a następnie ks. Rafał Ochojski MSF, referent powołaniowy wygłosił dla nas konferencję. Mówił głównie o sposobach modlitwy. Po tym słowie zatańczyliśmy kilka znanych tańców i poznaliśmy kilka nowych. Klerycy wprowadzili nas w świat modlitwy tańcem.

podczas konferencji w kościele seminaryjnym

Po wszystkim poszliśmy odpocząć trochę przy herbacie i pączku, a przy okazji porozmawiać i poznać się lepiej. Dalej czekała na nas adoracja. O oprawę muzyczną zadbał wyjątkowy zespół z Poznania, który już kolejny raz przyjechał, by spędzić ten czas z nami. O północy rozpoczęła się eucharystia, podczas której homilię wygłosił ks. Łukasz Skołud MSF, który również zajmuje się powołaniami. Mówił do nas o Chrystusie Dobrym Pasterzu, gdyż była to niedziela Dobrego Pasterza. Jednocześnie rozpoczęła ona ważny dla nas tydzień modlitw o powołania.

Msza Święta podczas czuwania maturzystów w Kazimierzu Biskupim

W rozważaniach podczas adoracji szukaliśmy inspiracji w postawach świętych. Kto wie, może zainspirują tych młodych ludzi do odkrycia ich własnego powołania?


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)