AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

28 kwietnia – 1 maja 2017 | Warszawa

Po czasie wytężonej pracy przyszła kolej na wypoczynek. Grupa kleryków miała kilka dni na spędzenie czasu inaczej niż zwykle.

Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy w piątek wieczorem, a zakończyliśmy w poniedziałek. Noclegu udzielili nam gościnni współbracia ze Świdra koło Otwocka. Pierwszego dnia mieliśmy okazję zwiedzić starówkę w Warszawie. W sobotę udaliśmy się do Muzeum Żydów Polskich, gdzie mogliśmy dowiedzieć się, że w naszym kraju Żydzi byli obecni prawie od samego początku i że pokojowo żyli na naszym terenie.

Po kilku godzinach spędzonych na oglądaniu wystawy muzealnej poszliśmy do kolejnego muzeum – Więzienia Pawiak. Tam w czasie II wojny światowej Niemcy w nieludzkich warunkach więzili Polaków. W celach trzyosobowych umieszczali do osiemnastu osób.

Następnie udaliśmy się do kościoła św. Stanisława Kostki, gdzie jest grób i muzeum ks. Jerzego Popiełuszki. Po tak wyczerpującym zwiedzaniu mieliśmy czas na posiłek.

W niedzielę zwiedzanie rozpoczęliśmy od cmentarza na Powązkach. Pochowani są na tym cmentarzu zarówno Powstańcy Warszawscy, jak i komunistyczni działacze. Następnym punktem programu było Muzeum Powstania Warszawskiego. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wyglądało życie powstańców i cywili w trakcie 63 dni powstania.

Ostatniego dnia byliśmy w Centrum Nauki Kopernik, gdzie w sposób przystępny dla zwykłego człowieka są przedstawione prawa naukowe w praktyce. Każdy może przeprowadzać eksperymenty. Ostatnim przystankiem naszego zwiedzania był Niepokalanów – klasztor założony przez św. Maksymiliana Kolbe. Tak się dobrze złożyło, że akurat 1 maja – w miesiącu maryjnym – mieliśmy okazję być w miejscu poświęconym Niepokalanej.

Po tylu wrażeniach i przeżyciach wróciliśmy do domu z nowymi siłami.

 


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

 

 

</p>"</p>"</p>"