AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

2 lutego 2019 | Włocławek

We Włocławku uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem bp. Wiesława Alojzego Meringa, podczas której odnowiliśmy nasze śluby zakonne: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa.

Po Eucharystii udaliśmy się na poczęstunek do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. W ten uroczysty dla nas dzień, dziękujemy za Wasze modlitwy i prosimy o dalszą pamięć modlitewną.

Papież Franciszek mówił o życiu konsekrowanym podczas Mszy Świętej sprawowanej w bazylice watykańskiej:

„Życie konsekrowane to uwielbienie, które daje radość ludowi Bożemu, wizja prorocka, która ukazuje to, co się liczy" - zaznaczył Franciszek i wezwał do walki z przeciętnością, przed spadkami wartości w życiu duchowym, pokusie, by rezygnować z przebywania z Bogiem, przed dostosowaniem się do życia wygodnego i światowego, wobec narzekania, niezadowolenia i użalania się nad sobą, wobec nawyku „robienia tyle, ile się da" i „zawsze tak było".

„Życie konsekrowane nie jest przetrwaniem, jest nowym życiem. Jest to żywe spotkanie z Panem w Jego ludzie. Jest to powołanie do wiernego posłuszeństwa każdego dnia i do niezwykłych niespodzianek Ducha. Jest to wizja tego, co warto wziąć w ramiona, by mieć radość: Jezusa".

 

 


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)