AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

9 lutego 2019 | Łódź

Wraz z ojcem duchownym ks. Tomaszem Grabarą MSF i dk. Stanisławem Adamowiczem MSF, uczestniczyliśmy w forum charyzmatycznym pt. „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny!”

Gościem była Mary Healy jest ona międzynarodowym mówcą, doktorem teologii katolickiej i światowej sławy biblistką. Od wielu lat jest związana z Katolicką Odnową Charyzmatyczną jako przewodnicząca Komisji Doktrynalnej w ramach Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej działających w Watykanie.

Jest również członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej oraz Papieskiej Rady ds. jedności chrześcijan. Podczas konferencji Mary pomagała nam zgłębić temat uzdrowienia i ewangelizacji w oparciu o Pismo Święte.

Centralnym i najważniejszym punktem była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. abp Grzegorz Rysia, który ubogacił nas słowem, wskazał na Chrystusa, który jest poruszony Miłosierdziem wobec swojego ludu, widząc naszą biedę, aż do głębi, do wnętrzności, oraz wskazał na dwa stoły na, których jest Chleb Żywota – Słowo Boże i Ciało Chrystusa, jeżeli jest to Chleb to znaczy mamy go jeść, a nie tylko słuchać, Słowo Boże musimy spożyć, strawić, pozostawić w sobie, aby nas zbudowało.

Cały dzień wypełniony był uwielbieniem Boga Najwyższego poprzez śpiew, wspólną modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu. Osobiście zabrakło mi delikatnego wskazywania na Tę, która wypowiedziała te słowa „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” na Maryję, przybytek Ducha Świętego. Ona nierozłącznie jest wszędzie tam gdzie jest Jej Syn i wskazuje nam drogę pokuty i nawrócenia.

kl. Karol Bielicki MSF


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)