AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

11 listopada 2018 | Kazimierz Biskupi

Ta data jest pamiętna dla całego naszego narodu. W naszej lokalnej wspólnocie jest jeszcze jeden dodatkowy powód, by mieć w pamięci ten dzień. Jest nim odpust parafialny ku czci świętego Marcina.

Ten święty był najpierw żołnierzem, a potem kapłanem i biskupem Tours. Znany jest z wrażliwości na biedę i cierpienie ludzkie. Pewnego razu widząc bezdomnego podzielił się z nim połową swojej opończy.

relikwie św. Marcina z Tours

W uroczystość odpustową w kościele parafialnym Mszy Świętej przewodniczył ks. prał. Józef Wysocki. Wygłosił on także homilię. Nie mogło w niej zabraknąć wątku patriotycznego. Zachęcał do narodowego rachunku sumienia, by walczyć z wadami naszej wspólnoty i rozwijać dzieła miłosierdzia.

Po Mszy Świętej szliśmy w procesji eucharystycznej wokół kościoła i na koniec odśpiewaliśmy „Boże coś Polskę”.

Dziękujemy Panu Bogu za dar Ojczyzny i przykład św. Marcina – patrona naszej parafii.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)