AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
kapłani misjonarze Świętej Rodziny - jubilaci obchodzący 25 rocznicę święceń kapłańskich

13 maja 2018 | Kazimierz Biskupi 

Maj to czas szczególny dla większości kapłanów, ponieważ wtedy najczęściej odbywają się święcenia kapłańskie. Jest więc zatem okazja do wspomnień jak to „kiedyś bywało” w czasach seminaryjnych oraz do bilansu co od tego czasu się zmieniło. Najlepszym momentem do takich retrospekcji są okrągłe jubileusze.

W piątkowe popołudnie na seminaryjnym parkingu zaczęły się pojawiać samochody z różnych stron Polski, a pod wieczór dojechał samochód z Niemiec. Atmosfera w klasztorze, tego weekendu (11-13 maja) cofnęła się o 25 lat, bo to właśnie wtedy nasze zgromadzenie wzbogaciło się o kolejnych kapłanów.

przygotowanie do Mszy Świętej jubileuszowej celebrowanej pod przewodnictwem JE bp Dariusza Kałuży

Pięciu kapłanów i jeden biskup – bp Dariusz Kałuża, pracujący w Papui Nowej Gwinei, ks. Joachim Serafin, posługujący w Niemczech, oraz księża: Kazimierz Świderski, Grzegorz Górnik, Paweł  Zimniewicz, Jacek Chudziński, pracujący w Polsce - spotkało się w naszym seminarium, żeby połączyć się na wspólnej modlitwie w ich Alma Mater, powspominać „stare czasy” oraz zwyczajnie porozmawiać o tym, co się dzieje u każdego z nich.

Msza Święta celebrowana przez JE bp Dariusza Kałużę

Centralnym punktem tego spotkania była niedzielna Eucharystia. Przewodniczył jej bp Kałuża, kazanie natomiast wygłosił rektor seminarium ks. Marian Kołodziejczyk. Na Mszy Świętej obecny był także przedstawiciel zarządu Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, ks. wiceprowincjał Robert Ciżewski.

Już za rok kolejny okrągły jubileusz, tym razem świętować będzie obchodził rocznik naszego księdza Rektora. Obiecujemy, że o tym też wam opowiemy!


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)