AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
Przygotowanie do Mszy Świętej odpustowej w parafii

11 listopada 2016 | Kazimierz Biskupi

Jedenastego listopada cała Polska ma powód do święta. Obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości. W naszej parafii obchodzimy także dodatkową uroczystość – odpust ku czci św. Marcina z Tours.

Tradycyjnie poprzedziły go uroczyste nieszpory w naszym klasztorze z udziałem młodzieży. Po nieszporach procesyjnie przeszliśmy do kościoła parafialnego z relikwiami Pięciu Braci Męczenników, gdzie odbyła się Msza Święta. Przewodniczył jej biskup Wiesław Mering, który udzielał sakramentu bierzmowania.

Nieszpory z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

 W dzień odpustu całą wspólnotą uczestniczyliśmy w sumie odpustowej o godzinie 1200. Przewodniczył jej ks. Michał, który był wikariuszem w tutejszej parafii. Liturgię uświetnił chór Soli Deo.

Okadzenie ołtarza podczas Mszy Świętej

ODPUST KLASZTORNY

13 listopada | Kazimierz Biskupi

Dwa dni później był odpust ku czci Pięciu Braci Męczenników w naszym klasztorze. Rozpoczęliśmy dzień wcześniej w kościele parafialnym uroczystymi nieszporami i procesją do klasztoru zakończoną godzinkami do Pięciu Braci Męczenników.

ks. proboszcz Krzysztof Gąsiorowski przewodniczy liturgii nieszporów

Sumę odpustową uświetnili: ks. proboszcz, orkiestra OSP, Bractwo Świętych Pięciu Braci Męczenników, Bractwo Świętej Anny, ministranci oraz poczty sztandarowe. Mszy Świętej przewodniczył i słowo wygłosił ks. Bogdan Kulik.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)