AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
Kleryk Marcin Przystawski MSF składa wieczystą profesję na ręce ks. wiceprowincjała Roberta Ciżewskiego MSF

8 września 2018 | Kazimierz Biskupi

Jak każdego roku 8 września jest dniem wyjątkowym, nie tylko ze względu na święto narodzin Najświętszej Maryi Panny, ale również w tym to dniu misjonarze Świętej Rodziny składają swoje śluby zakonne.

Nowicjusze składają pierwsze śluby zakonne podczas, których otrzymują sutannę i pas. Jest to znak przynależności do zgromadzenia oraz identyfikacji ze stanem życia konsekrowanego. Klerycy od 2 do 4 roku przedłużają śluby na kolejny rok, natomiast klerycy z 5 roku składają  wieczystą profesję - ślubując: ubóstwo, czystość i posłuszeństwo na cała wieczność.

postawa leżenia krzyżem podczas litanii do wszystkich świętych

W tym roku swoje śluby wieczyste złożył kl. Marcin Przystawski MSF, który wśród rodziny, przyjaciół, bliskich oraz wspólnoty zakonnej, na ręce księdza wiceprowincjała Roberta Ciżewskiego MSF ślubował Bogu przed zgromadzoną wspólnotą wieczyste życie drogą rad ewangelicznych.

kleryk Marcin Przystawski MSF otrzymuje krzyż misyjny

Jako zewnętrzny symbol otrzymał on krzyż misyjny, który  nosi się za pasem. Jest to symbol pełnego uczestnictwa w Zgromadzeniu Zakonnym Misjonarzy Świętej Rodziny. Uroczystość odbyła się w kościele seminaryjnym w Kazimierzu Biskupim. Jest to kolejny etap na drodze do święceń kapłańskich dla wszystkich, którzy przechodzą formacje zakonno-kapłańską.


Foto ze ślubów wieczystych: Radosław Kupidura

GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)