AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
ksiądz rektor Marian Kołodziejczyk MSF rozpoczyna obchody inauguracji roku formacyjnego

16 października 2018 | Kazimierz Biskupi

Październik jest w naszym Zgromadzeniu Misjonarzy Świętej Rodziny miesiącem, w którym przeżywamy rocznicę śmierci naszego ojca założyciela - Jana Berthiera MS. Ten dzień jest także w naszym seminarium dniem inauguracji roku formacyjnego.

Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 10 przewodniczył ksiądz wiceprowincjał Robert Ciżewski MSF, który skierował także do nas Słowo Boże. Zachęcał alumnów do bliskiej współpracy z Chrystusem, aby w ten sposób starać się rozpoznać i wypełnić wolę Bożą. Nawiązał do 110 rocznicy śmierci naszego ojca założyciela Jana Berthiera MS. Wskazał, że jego duchowe życie nacechowane było wielką troską o powołania. 

Następnie po Mszy Świętej udaliśmy się na drugą część świętowania do Gminnego Ośrodka Kultury. Tam wysłuchaliśmy sprawozdania rocznego, które przedstawił ks. dyrektor studiów Mirosław Książek MSF. Wykład inauguracyjny wygłosił ks. prof Stefan Szymik MSF. 

wykład inauguracyjny ks. prof. Stefana Szymika MSF

Po głównych uroczystościach i odświętnym obiedzie odbył się mecz pomiędzy nowicjuszami, a klerykami, który stanowił zwieńczenie wspólnego świętowania. 


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)