AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

15 października 2022 | Kazimierz Biskupi

15 października w naszym seminarium odbyła się uroczysta inauguracja roku formacyjnego 2022/2023. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele uczelni, władz samorządowych, zaprzyjaźnionych seminariów, szkół i organizacji.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. wiceprowincjał  Andrzej Tron MSF. W homilii podkreślił, że zadaniem formatorów i formowanych jest razem zbliżać się do  oblicza Boga, wpatrywać się w nie i podziwiać je. Kaznodzieja zachęcał kleryków, aby ten rok spędzili na mozolnej pracy teologicznej, ale również na kolanach, bo wiedza o Bogu zakłada poznanie, a poznanie  zakłada umiłowanie, a miłujemy Boga, gdy przed nim klęczymy.

Po Eucharystii udaliśmy się do auli, w której miała miejsce sesja inauguracyjna. Po przywitaniu ks. rektora, Edmunda Michalskiego, nastąpiło sprawozdanie z zeszłego roku akademickiego, przygotowane przez ks. dyrektora studiów Michała Krycha MSF. Następnie odbyło się ślubowanie alumnów pierwszego roku. Kolejnym punktem spotkania był wykład inauguracyjny ks. prof. dr hab. Waldemar Pałęcki MSF pt. „Eucharystia, a »misterium iniquitatis« w świetle średniowiecznych ksiąg pokutnych”.

Następnie głos zabrali m.in. ks. wiceprowincjał Andrzej Tron  MSF,  przedstawiciele Uniwersytetu oraz władz samorządowych. Po oficjalnej części odbył się wspólny obiad i tradycyjny mecz kleryków.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)