AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
ks. dr hab. Andrzej Pryba Misjonarz Świętej Rodziny rozpoczyna sympozjum o rodzinie

22-23 lutego 2017 | Kazimierz Biskupi

W dniach 22-23 lutego 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim już po raz XVII odbyło się Sympozjum Teologiczne pt.: „Evangelium Vitae – o nową kulturę ludzkiego życia”.

Eucharystii na rozpoczęcie przewodniczył ks. dr hab. Adam Józef Sobczyk MSF – Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny. W kazaniu podkreślił rolę Pana Jezusa w naszym życiu. „Mamy sobie odpowiedzieć na pytanie: kim dla nas jest Jezus Chrystus? Jakie ma dla mnie znaczenie i co dla niego robię?” – powiedział ks. Prowincjał. Uroczysta asysta przygotowana przez kleryków dodała doniosłości i piękna liturgii. Mszę Świętą sprawowało ok. 15 kapłanów.

Msza Święta pod przewodnictwem ks. dr hab. Adama Józefa Sobczyka MSF prowincjała polskiej prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny w klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim na rozpoczęcie sympozjum o rodzinie

Po Mszy Świętej w kazimierskim GOK-u organizator – ks. dr hab. Andrzej Pryba MSF otworzył sympozjum, w którym przez dwa dni, 5 sesji wystąpiło wielu znakomitych profesorów, wykładowców specjalizujących się w tej tematyce. Wystąpiły także znane działaczki pro-life: Kaja Godek, czy dr Joanna Banasiuk z Ordo Iuris. Opowiadały o historii batalii przeciwko aborcji, wskazywały czym aborcja jest i jak z nią walczyć.

Prelekcja Kai Godek obrończyni życia dzieci poczętych i działaczki pro-life

Tradycyjnie stała data sympozjum przypadła na tłusty czwartek. Z tej to okazji – podtrzymując polską tradycję – nie zabrakło pączków, które osłodziły nam czwartkowe przedpołudnie.

Przerwa na kawę i pączka w Tłusty Czwartek podczas której odbywały się rozmowy prelegentów ze słuchaczami

Słowo zakończenia skierował do nas organizator – ks. Pryba, który już teraz zaprasza wszystkich na kolejne – XVIII już Sympozjum Teologiczne do Kazimierza Biskupiego, które to odbędzie się, jak sam powiedział: „w stałym i jednocześnie zmiennym terminie” – czyli w tłusty czwartek. Jak Pan Bóg da, za rok Sympozjum kazimierskie wkroczy w wiek pełnoletni. Do zobaczenia za rok!

 


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)