AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
wspólnota misjonarzy Świętej Rodziny podczas dnia skupienia prowincji polskiej

19 września 2018 | Górka Klasztorna

Wrzesień w naszym Zgromadzeniu Misjonarzy Świętej Rodziny jest miesiącem szczególnym. To właśnie wtedy nowicjusze składają swoje I śluby zakonne, klerycy je odnawiają, a niektórzy spośród nich składają śluby wieczyste. We wrześniu nasze zgromadzenie zostało założone i wreszcie w tym czasie obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny z La Salette – Pojednawczyni grzeszników, która jest patronką naszego zgromadzenia.

droga krzyżowa podczas dnia skupienia polskiej prowincji

Obchodziliśmy ten dzień w całej prowincji polskiej jako dzień skupienia zorganizowany w duchowej stolicy – u stóp Matki Bożej Góreckiej. Licznie zebrani w tym dniu przeszliśmy myślą drogę krzyżową prowadzoną przez ks. Janusza Jezuska MSF. Później uczestniczyliśmy w Mszy Świętej pod przewodnictwem JE ks. bpa Jacka Kicińskiego CMF.

Msza Święta celebrowana przez JE bp Jacka Kicińskiego CMF

W homilii zwrócił on uwagę na to, żebyśmy bardziej przejmowali się słowem Bożym niż opinią innych. Po pokarmie dla ducha przyszedł także czas na strawę dla ciała – obiad i wspólną kawę z księdzem biskupem. Po południu wspólnie adorowaliśmy Pana Jezusa.

wspólna kawa podczas dnia skupienia misjonarzy Świętej Rodziny

Przesłanie Matki Bożej Saletyńskiej jest dla nas bardzo aktualne. Nawołuje Ona do modlitwy, pokuty, nawrócenia oraz świętowania niedzieli. Mówi o tym, że wstawia się na nami u swego Syna, ale my nic sobie z tego nie robimy i nadal grzeszymy. Dlatego jest tak ważne, aby wejść na drogę osobistego nawrócenia i wynagradzania za grzechy swoje i innych. Wtedy staramy się o to, by Boga nie obrażać, ale współpracować z Nim w dziele zbawienia siebie i innych.

 


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)