AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

1 lutego 2020 | Włocławek 

2 lutego obchodzimy w Kościele Katolickim Dzień Życia Konsekrowanego, który został ustanowiony w 1997 roku przez św. Jana Pawła II.

Intencją św. Papieża Polaka była chęć pogłębienia refleksji nad darem Bożym dla Kościoła jakim jest dar życia poświęconego Panu. W tym dniu obchodzimy również święto Ofiarowania Pańskiego, kiedy rozważamy i świętujemy tajemnicę ofiarowania Dzieciątka Jezus Bogu Ojcu przez Maryję i Józefa. Ofiarowanie Dziecięcia Ojcu, które miało miejsce w Świątyni Jerozolimskiej ukazuje całkowite poświęcenie Syna woli Ojca dla zbawienia ludzi. Chrystus został nazwany przez natchnionego Duchem Świętym Symeona „Światłością świata”, „Zbawieniem” i „Chwałą ludu Swego”. Podobnie osoby życia konsekrowanego przez wierne wypełnianie rad ewangelicznych: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa oraz wypełniając na co dzień obowiązki stanu, stają się światłem dla świata ukazując przez to Miłość Chrystusa do każdego człowieka.

W dniu 1 lutego obchodziliśmy uroczyście w Diecezji Włocławskiej Dzień Życia Konsekrowanego. W Mszy Świętej, której przewodniczył ks. bp. Wiesław Mering osoby życia konsekrowanego z całej diecezji dziękowali Bogu za ten szczególny dar oraz odnawiając swoje śluby zakonne. Nie zabrało tam również Misjonarzy Świętej Rodziny.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)