AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
Jedna ze stacji drogi krzyżowej ulicami Kazimierza Biskupiego

23 marca 2018 | Kazimierz Biskupi

W piątek odbyła się droga krzyżowa ulicami Kazimierza Biskupiego, której przewodniczył ks. proboszcz Michał Drewniacki. Nie mogło także zabraknąć nas, kleryków. Wydarzenie to wpisuje się pomału w tradycję naszej parafii, gdyż odbyło się już po raz kolejny.

ks. proboszcz Michał Drewniacki przewodniczący rozważaniom drogi krzyżowej

Uczestniczyły w nim grupy z naszej parafii, a także z klasztoru. Każda stacja drogi krzyżowej była przedstawiona obrazowo przez młodzież. Rozważania prowadzili przedstawiciele różnych stanów w naszej parafii.

Droga krzyżowa zakończyła się przy stopniach kościoła parafialnego, z którego się też rozpoczęła.

Czas w którym odbyła się droga krzyżowa to bezpośrednie przygotowanie do przeżywania Triduum Paschalnego, które jest najważniejszą celebracją i wydarzeniem naszej wiary.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)