AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
Czuwanie popielgrzymkowe grupy ze Świdra u Matki Bożej Częstochowskiej

13-14 stycznia 2018 | Jasna Góra

W dniach 13-14 stycznia na Jasnej Górze zgromadziła się grupa pielgrzymów pieszej pielgrzymki świderskiej prowadzonej przez misjonarzy Świętej Rodziny pod przewodnictwem ks. Kazimierza Świderskiego. Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć kleryków i nowicjuszy, którzy przybyli wraz z mistrzem nowicjatu ks. Arturem Winiarkiem.

schola kierowana przez Barbarę Stankiewicz

Po przybyciu zgromadziliśmy się na wałach jasnogórskich rozpoczynając drogę krzyżową, którą poprowadziliśmy wraz z ks. Kazimierzem. Śpiew uświetniła schola kierowana przez Barbarę Stankiewicz. Po drodze krzyżowej odbyła się Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu. Po Mszy nastąpiło spotkanie organizacyjne z księdzem przewodnikiem i czas na prywatną modlitwę.

pielgrzymi w Kaplicy Cudownego Obrazu

Zebraliśmy się ponownie przed obrazem Matki Bożej o godzinie 20 aby odśpiewać Akatyst ku czci Matki Bożej przygotowujący do uroczystego odpustu ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika – patrona zakonu paulinów. O 21 rozpoczął się apel jasnogórski w którym ojcowie paulini przywitali misjonarzy Świętej Rodziny wraz z pielgrzymami.

klerycy i nowicjusze prowadzący modlitwę w Kaplicy Cudownego Obrazu

Po apelu rozpoczęliśmy czuwanie przy Matce modląc się różańcem, śpiewając kolędy, modląc się za misjonarzy oraz łamiąc się opłatkiem. O północy została odprawiona Msza Święta podczas której Słowo Boże wygłosił ks. Artur Winiarek MSF. Następnie udaliśmy się na agapę, czyli poczęstunek do Sali Augustyna Kordeckiego.

ks. Artur Winiarek MSF - mistrz nowicjatu głoszący Słowo Boże

Na sam koniec uczestniczyliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z różańcem i śpiewami.

Spotkanie u Matki było duchowym odpoczynkiem od codzienności i nabraniem sił w Nowym Roku.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)