AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
klerycy przed Auditorium Maximum na UKSW

23 października 2016 | Warszawa

W ostatnią sobotę tj. 23 października na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie razem z kl. Michałem Rzechtalskim MSF miałem okazję wziąć udział w Kongresie o Mężczyźnie który odbył się pod hasłem „ Adamie- gdzie jesteś?

Naszą podróż rozpoczęliśmy już w piątek o 15:30 kiedy to wyjechaliśmy z Konina do Warszawy. Następnie udaliśmy się do Karczewa by przenocować u moich rodziców i z samego rana udać się bezpośrednio na Kongres.

Swój udział w tym wydarzeniu rozpoczęliśmy Mszą Świętą  o godzinie 9:00 w kościele św. Józefa na Kampusie UKSW. Mszy Świętej przewodniczył Ks. Bp Marek Mendyk – biskup pomocniczy diecezji legnickiej i Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego. Po Eucharystii Ksiądz Biskup zgodził się aby zrobić sobie z nami zdjęcie pod warunkiem że będziemy się ładnie uśmiechać. J Następnie dalsza naukowa część Kongresu odbyła się w  Auditorium Maximum. Pierwszą inauguracyjną konferencje o 10:30 pod tytułem „Adamie – gdzie jesteś?” wygłosił ks. Bp Marek Mendyk. O 11:15 wykład „Znaczenie więzi w okresie dzieciństwa” przedstawił o. dr Marek Tomczyk. Ostatnie wystąpienie przed przerwą na obiad należało do dr Leszka Putyńskiego z tematem „Seksualność mężczyzny – szanse i zagrożenia”.

Od 12:45 do 13:30 mieliśmy czas by zajrzeć do stołówki i wrzucić coś na ząb. Po obiedzie nastąpiła mała zmiana w kolejności wykładów niż było to wcześniej zaplanowane i prelekcje rozpoczął Ks. prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz z tematem „Czy mężczyzna może rodzić? – między naturą a ideologią”. Następnie poruszające świadectwo wygłosił Piotr Pawłowski o tytule „ Co mi pomogło oszlifować charakter?”. Ostatni wykład w którym uczestniczyliśmy „Być prawdziwym ojcem” przedstawił dr Paweł Kwas.

W międzyczasie gdy czekaliśmy na pociąg powrotny do Konina udało się nam pozwiedzać choć trochę Warszawę. Zawitaliśmy do Ogrodu Saskiego i Grobu Nieznanego Żołnierza, doszliśmy pod Pałac Prezydencki, idąc następnie pod kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski.

Uważam że owocnie spędziliśmy ten dzień w Warszawie. Tematy owych konferencji dały nam dużo do myślenia i wzbogaciły naszą wiedzę.

 

 


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)