AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

26 marca 2020 | Kościół Seminaryjny Misjonarzy Św. Rodzinyw Kazimierzu Biskupim

Podczas wszystkich celebracji liturgicznych w dni powszednie i w Niedzielę nasz kościół będzie zamknięty (w domach zakonnych w celebracjach uczestniczyć mogą jedynie mieszkańcy domu, bez udziału osób postronnych – Zarządzenie 379/2020) 
Kościół będzie otwarty dla osobistej modlitwy w następujących godzinach:

Dni powszednie od godz. 8.00 do godz. 17.00
Niedziele od godz. 12.00 do godz. 17.00


W związku z trwającym stanem epidemii i najnowszymi zarządzeniami organów państwowych oraz w nawiązaniu do Dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 19 marca br., Wskazań Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z dnia 21 marca br. oraz Komunikatu przewodniczącego KEP z dnia 24 marca br., a przede wszystkim zarządzenia Biskupa naszej Diecezji Włocławskiej, Wiesława Meringa, z dnia 25 marca br. L.dz. 379/2020, pragniemy poinformować wszystkich przychodzących do naszego seminaryjnego kościoła co następuje:

Podczas wszystkich celebracji liturgicznych w dni powszednie i w Niedzielę nasz kościół będzie zamknięty (w domach zakonnych w celebracjach uczestniczyć mogą jedynie mieszkańcy domu, bez udziału osób postronnych – Zarządzenie 379/2020).

Wszystkie Intencje Mszy świętych będą odprawiane w dniu, na który zostały przyjęte. (Bardzo gorąco prosimy tego dnia o duchową i modlitewną łączność)

Kościół będzie otwarty dla osobistej modlitwy w następujących godzinach:

Dni powszednie od godz. 8.00 do godz. 17.00
Niedziele od godz. 12.00 do godz. 17.00

Jest to dodatkowy smutek i żal, że w tych trudnych chwilach nie może być razem na modlitwie, ale wierzymy, że będzie to przez Was zrozumiane i będziemy cały czas złączeni duchowo w wierze i modlitwie prosząc Miłosiernego Boga o ustanie epidemii.
Zarządzenie obowiązuje aż do odwołania!!!