AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
drużyna kleryków misjonarzy Świętej Rodziny wraz z Księdzem Prefektem

4 marca 2018 | Poznań

Reprezentacja kleryków w składzie: kl. Wojciech, kl. Mateusz, kl. Jan, kl. Szymon, kl. Jakub B., kl. Karol, kl. Jakub Dz. zajęła I miejsce w turnieju o puchar Rektora Seminarium Chrystusowców!

W sobotni ranek wybraliśmy się do Poznania na Turniej Klerycki w piłkę nożną. Organizatorami byli jak co roku chrystusowcy. Mecze odbywały się na hali Politechniki Poznańskiej. Przyjechało osiem drużyn. Byli oblaci z Obry, salezjanie z Lądu, gospodarze chrystusowcy, klerycy z Poznania, z Wrocławia, z Gniezna oraz goście z Niemiec – Polskiej Misji Katolickiej z Dusseldorfu. Rozgrywki rozpoczęliśmy modlitwą, którą poprowadził ksiądz Rektor seminarium chrystusowców. 

pan Tomasz Wałdoch wita drużyny kleryków na turnieju

Mieliśmy ten zaszczyt rozegrać pierwszy mecz z naszymi sąsiadami salezjanami z Lądu. Po fazie grupowej mieliśmy najlepszy bilans bramek. Ćwierćfianał wygraliśmy z Wrocławiem, półfinał wygraliśmy z klerykami z Gniezna, a finał, który był bardzo emocjonujący i zacięty, wygraliśmy z Chrystusowcami 3:2! Nagrody otrzymaliśmy z rąk gościa specjalnego pana Tomasza Wałdocha - wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce nożnej.

Ksiądz Prefekt dopinguje naszą drużynę podczas przerwy po pierwszej połowie

Nasz ksiądz Prefekt bardzo nas dopingował, co z pewnością pomogło w tak bardzo dobrym rozegraniu meczy. Kleryk Wojciech Fertlikowski MSF został ogłoszony królem strzelców. (strzelił 11 bramek!). Gratulujemy! Ufamy, że za rok uda nam się powtórzyć tegoroczny sukces! Po skończonych rozgrywkach spotkaliśmy się w seminarium chrystusowców na obiadokolację, wspólne rozmowy i uroczystą modlitwę nieszporami.

Dziękujemy wszystkim Braciom klerykom  za wspólne rozgrywki! Do zobaczenia za rok!


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)