AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

26 października 2016 | Ląd

26 października grupa naszych kleryków wybrała się wraz z Ojcem Duchownym na mecz piłkarski do pobliskiego klasztoru Salezjanów w Lądzie. W drodze wystraszyły nas chmury, które okazały się niegroźne i o godzinie 1500 rozpoczęliśmy rozgrywki.

My mieliśmy koszulki koloru pomarańczowego, a nasi przeciwnicy niebieskiego. Pierwsza połowa należała bez dwóch zdań do Salezjanów. Byli prawie cały czas pod naszą bramką. Jednak nie zdołali strzelić nam gola. My mieliśmy także dogodne okazje. Niestety piękny strzał kl. Michała zatrzymał się na poprzeczce. Na boisku oprócz wymieniania podań były także głośne okrzyki: „Podaj!” „Wracać się!” „Ucieka ci!” czy też „Strzelaj!”.

W przerwie przemyśleliśmy taktykę i wprowadziliśmy zmiany w ustawieniu, które zaowocowały. Dzięki temu w drugiej połowie to my przeważaliśmy, co doprowadziło do strzelenia bramki. Mieliśmy mnóstwo okazji i nawet trafiliśmy do siatki przeciwnika, lecz niestety był spalony. Po niedługim czasie Salezjanie wykorzystali zamieszanie w naszej obronie i wyrównali stan meczu.

Wynik nie uległ zmianie do samego końca. Zremisowaliśmy 1:1. Obie drużyny już szykują się na rewanż wiosną. W dotychczasowych spotkaniach obu drużyn mamy lepszy bilans: 2 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka.